Zamknij

Kombucha to grzyb - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 2 000 zł

Jolanta Waligóra
25.05.2020 11:30
Kombucha to grzyb - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 2 000 zł
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Kombucha to grzyb - takie pytanie za 2 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w poniedziałek, 25 maja 2020. Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy, jakim grzybem jest kombucha.

Kombucha to grzyb - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Kombucha to grzyb - Milionerzy

Pytanie z "Milionerów", kombucha to grzyb, okazało się kłopotliwe dla uczestniczki teleturnieju TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - atomowy

B - kapeluszowy

C - herbaciany

D - kawowy

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że nie ma pojęcia, który z wariantów jest prawidłowy, a z określeniem "kombucha" spotyka się po raz pierwszy. W związku z tym zdecydowała się na skorzystanie z koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Ten powiedział, że nie wie, który z wariantów jest prawidłowy, ale obstawiałby odpowiedź A. 

Uczestniczka programu TVN zdecydowała się na skorzystanie z kolejnego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty B oraz C. Finalnie gracz zaznaczył odpowiedź C.

Który ze sportowców wziął udział w 2018 w spocie promującym pamięć o powstaniu warszawskim? MILIONERZY

Kombucha - co to za grzyb? Odpowiedź z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", kombucha to grzyb, jest odpowiedź C, czyli herbaciany. Oznacza to, że uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 2 000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Kombucza (także jako Kombucha i grzyb herbaciany) to napój uzyskiwany ze słodzonej herbaty poddanej fermentacji przez tzw. grzybek herbaciany, inaczej znany jako grzybek japoński lub SCOBY.

RadioZET.pl/JW