Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Komunie 2018: terminy. Kiedy Pierwsza Komunia Święta?

23.04.2018 13:17

Komunie 2018 rozpoczną się już niebawem. Kiedy dokładnie dzieci po raz pierwszy przyjmą Eucharystię? Sprawdzamy najistotniejsze informacje dotyczące Pierwszej Komunii Świętej 2018.

Komunie 2018: terminy. Kiedy Pierwsza Komunia Święta? fot. Marek Dybas/REPORTER/EASTNEWS

Komunie 2018 - kiedy wypadają? To pytanie, w związku ze zbliżającym się okresem komunijnym, zadaje sobie wiele osób. Sprawdzamy, kiedy rozpoczynają się Komunie.

» Życzenia komunijne 2018: od chrzestnej, chrzestnego, rodziców - czego życzyć? «

» Prezent na Komunię 2018 dla chłopca - jaki prezent wybrać? «

» Prezent na Komunię 2018 dla dziewczynki - jaki podarunek najlepszy? [GALERIA] «

Komunie 2018: terminy. Od kiedy zaczynają się Komunie w tym roku?

Tradycyjnie Komunie Święte rozpoczynają się w maju i trwają przez cały miesiąc. W tym roku Komunie zaczną się w niedzielę, 6 maja i potrwają aż do 27 maja. Co istotne, niektóre parafie odbiegają od tej zasady i okres komunijny rozpoczynają pod koniec kwietnia.

Mimo że dla wielu osób termin ten może wydawać się odległy, to jednak już teraz warto zacząć zastanawiać się nad przyjęciem komunijnym. Niektóre osoby decydują się na zaproszenie najbliższych do domu, inni stawiają na obiad w restauracji. Jeśli wybieramy drugą opcję, warto pamiętać o zarezerwowaniu sali odpowiednio wcześniej. 

Pierwsza Komunia Święta - w jakim wieku dzieci idą do Komunii?

Pierwsza Komunia Święta to ważny okres, nie tylko dla dzieci, które po raz pierwszy będą przyjmować Eucharystię, ale i dla ich rodzin i bliskich. W Polsce wiek przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej ustalony jest na trzecią klasę szkoły podstawowej. Co ciekawe, istnieje także możliwość dopuszczenia do Komunii młodszych dzieci, jednak nie zdarza się to zbyt często.

Do przyjęcia Eucharystii po raz pierwszy, dzieci przygotowują się zazwyczaj przez cały rok. W tym czasie uczęszczają na niedzielne msze, biorą udział w drodze krzyżowej oraz innych nabożeństwach. Z kolei po Pierwszej Komunii Świętej odbywa się tzw. biały tydzień.

RadioZET.pl/JW

Oceń