Zamknij

Komunie 2019 - TERMINY: kiedy rozpoczynają się Komunie Święte i do kiedy trwają?

Jolanta Waligóra
26.04.2019 10:36
Komunie 2019 - TERMINY: kiedy rozpoczynają się Komunie Święte i do kiedy trwają?
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Terminy Komunii Świętych 2019 to informacje, które rokrocznie na przełomie kwietnia i maja poszukiwane są wiele osób. Kiedy rozpoczną się Pierwsze Komunie Święte w tym roku i do kiedy potrwają? Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć poniżej.

Komunie 2019 - TERMINY: kiedy rozpoczyna się Pierwsza Komunia Święta? Do kiedy trwają uroczystości? Co warto wiedzieć o tym okresie? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy terminy Pierwszej Komunii Świętej 2019.

Życzenia komunijne - najpiękniejsze wierszyki i ładne życzenia na komunię

Komunie 2019 - kiedy rozpoczynają się Pierwsze Komunie Święte?

Informacji na temat tego, jakie są terminy Komunii 2019 w Warszawie, Krakowie, Płocku, Lublinie i innych miastach w Polsce tradycyjnie na przełomie kwietnia i maja poszukuje wiele osób. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to, kiedy Komunie Święte w 2019 roku w danym mieście się rozpoczną. Terminy Komunii 2019 uzależnione są od indywidualnych ustaleń danej parafii. Informacje na ten temat ogłaszane są zazwyczaj pod koniec niedzielnych mszy albo zamieszczane w specjalnych gablotach przy kościołach lub na stronie internetowej danej parafii. 

Najczęściej jednak Komunie rozpoczynają się w pierwszą niedzielę maja. Tym razem będzie to 5 maja. Niektóre parafie jednak odbiegają od tej zasady i okres komunijny rozpoczynają już pod koniec kwietnia.

Prezent na Komunię 2019 dla dziewczynki - jaki podarunek najlepszy? [GALERIA] 

Terminy Komunii 2019 - do kiedy trwają?

Podobnie jak nie ma jednej daty, jeśli chodzi o rozpoczęcie się Komunii Świętych 2019, tak również trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to, do kiedy trwają uroczystości. Zazwyczaj okres komunijny kończy się wraz z ostatnią niedzielą maja - w tym roku będzie to 26 maja. Jak już jednak wspominaliśmy powyżej, wszystko zależy od indywidualnych ustaleń każdej parafii. 

Biały Tydzień - co to jest, ile trwa i kiedy wypada Biały Tydzień po Komunii 2019?

Do przyjęcia komunii po raz pierwszy, dzieci przygotowują się zazwyczaj przez cały rok. W tym czasie uczęszczają na niedzielne msze, biorą udział w drodze krzyżowej oraz innych nabożeństwach. Z kolei po Pierwszej Komunii Świętej odbywa się tzw. biały tydzień.

Prezent na Komunię 2019 dla chłopca - jaki prezent wybrać?

RadioZET.pl/JW