Zamknij

Koncert Beyonce: utrudnienia, zmiany w komunikacji 30.06. [WARSZAWA]

Redakcja
29.06.2018 10:56
Koncert Beyonce: utrudnienia, zmiany w komunikacji 30.06 [WARSZAWA]
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EASTNEWS

Koncert Beyonce i Jay-Z 2018: utrudnienia w ruchu, zamknięte drogi w Warszawie. Z uwagi na sobotnie muzyczne wydarzenie, które odbędzie się na PGE Narodowym, w stolicy zaplanowanych jest kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, a niektóre ulice będą nieprzejezdne. Gdzie pojawią się utrudnienia 30 czerwca w Warszawie? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje. 

Długo wyczekiwany koncert Beyonce i Jay-Z w Polsce 2018 odbędzie się w sobotę, 30 czerwca na PGE Narodowym. Start o godzinie 19:00. Przypominamy, że dotychczas piosenkarka gościła u nas tylko raz podczas Orange Warsaw Festival w 2013 roku. Z kolei raper dał koncert m.in. podczas Open'er Festival w Gdyni czy Coke Live Music Festival w Krakowie. W Polsce para jeszcze nigdy nie występowała wspólnie na jednej scenie.

Koncert Beyonce 2018: utrudnienia w ruchu, zamknięte drogi [WARSZAWA 30.06.]

Jak już wspominaliśmy powyżej, w sobotę odbędzie się koncert Beyonce. Utrudnienia w ruchu w Warszawie rozpoczną się o godzinie 16:00. Jak informuje um.warszawa.pl, od 16.00 do 19.00 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy, ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych). Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu imprezy, w przypadku gdy duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

Beyonce i Jay-Z: zmiany w komunikacji 30 czerwca w Warszawie

Przed i po koncercie Beyonce i Jay-Z pojawią się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Warszawie (30 czerwca). pociągi II linii metra będą kursowały z częstotliwością co 3 min. Pojawią się także dodatkowe tramwaje linii 9. W przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. W tym czasie uruchomiona zostanie linia zastępcza Z kursująca na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna. Po koncercie uruchomione zostaną także dodatkowe kursy autobusów linii 509 (rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Nowodwory i rondo J. Waszyngtona – al. J. Waszyngtona – Gocław oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Gocławek i al. Zieleniecka – Annopol) oraz 26 (al. Zieleniecka – Os. Górczewska).

RadioZET.pl/um.warszawa.pl/JW