Zamknij

Koncert Guns N' Roses 2018 - utrudnienia, zmiany komunikacyjne 9.07.

Redakcja
09.07.2018 10:16
Koncert Guns N' Roses 2018 - utrudnienia, zmiany komunikacyjne 9.07.
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/EASTNEWS

Koncert Guns N' Roses 2018 odbędzie się 9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Z uwagi na muzyczne wydarzenie, tego dnia będzie można spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu i zmian w funkcjonowaniu komunikacji. Które drogi będą nieprzejezdne, a które ulice zamknięte? Przedstawiamy najważniejsze informacje. 

Koncert Guns N' Roses 2018 - utrudnienia w ruchu, zmiany komunikacyjne, zamknięte ulice, nieprzejezdne drogi. Przedstawiamy najważniejsze informacje. Sprawdź, gdzie będzie można spodziewać się utrudnień!

» Guns'N Roses w Polsce 2018: BILETY - kiedy i gdzie kupić? [CENY]«

Koncert Guns N' Roses 2018: utrudnienia w ruchu, zmiany komunikacyjne [KATOWICE]

Jak czytamy w komunikacie policji śląskiej, w związku z koncertem Guns N' Roses należy się spodziewać wzmożonego ruchu, w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu. W ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie), w celu usprawnienia ruchu pojazdów, a jednocześnie zminimalizowania mogących powstawać utrudnień w ruchu, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na następujących odcinkach dróg w Katowicach:

  • ulica Chorzowska - na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem - obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
  • ulica Bracka - od DTŚ do ulicy Chorzowskiej - obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
  • takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej - od wjazdu na Rondo Sławika do ul. Katowickiej;
  • ulica Chorzowska - obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

Guns N' Roses 2018 - utrudnienia, zamknięte drogi [CHORZÓW]

Z kolei utrudnienia w Chorzowie w związku z koncertem Guns N' Roses 2018 wystąpią na następujących odcinkach:

  • ulica Parkowa - wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki;
  • wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową.

Dla uczestników koncertu uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja autobusowo - tramwajowa.

Dodatkowo, jak informuje policja śląska, w obrębie stadionu organizator koncertu wyznaczył sześć parkingów dla uczestników koncertu. Wjazd na ich teren odbywać się będzie po okazaniu wcześniej zakupionego (przez internet) biletu służbie parkingowej.

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl/JW