Zamknij

Koncert The Rolling Stones w Warszawie - utrudnienia, zmiany komunikacyjne

Redakcja
06.07.2018 09:50
The Rolling Stones w Warszawie - zmiany w komunikacji miejskiej, utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice i objazdy
fot. pixabay.com

The Rolling Stones w Warszawie zagrają koncert już w niedzielę, 8 lipca, co będzie wiązało się z utrudnieniami komunikacyjnymi dla mieszkańców stolicy. Impreza odbędzie się na PGE Narodowym, a w związku z tym okoliczne ulice zostaną wyłączone z ruchu dla wybranych pojazdów. Sprawdzamy, jakie ograniczenia w ruchu i zmiany komunikacyjne 

The Rolling Stones w Warszawie - zmiany w komunikacji miejskiej, utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice i objazdy. Sprawdzamy najważniejsze informacje dla mieszkańców stolicy o ograniczeniach w ruchu w niedzielę, 8 lipca 2018 roku.

Koncert The Rolling Stones w Warszawie - utrudnienia w ruchu, objazdy

W godzinach 17.00-20.30 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami:

  • al. Józefa Poniatowskiego
  • al. J. Waszyngtona
  • ul. Międzynarodowa
  • al. Stanów Zjednoczonych
  • Wał Miedzeszyński

Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Ograniczenia nie dotyczą: pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Po zakończeniu koncertu The Rolling Stones w Warszawie, w przypadku gdy duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu Mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

» The Rolling Stones - setlista: co zagrają na koncercie w Warszawie?

The Rolling Stones w Warszawie - zmiany w komunikacji miejskiej, dodatkowe autobusy

Przed koncertem The Rolling Stones w Warszawie i po jego zakończeniu pociągi II linii metra będą kursowały z częstotliwością co 3 min. Pojawią się także dodatkowe tramwaje linii 9. 

Na około 15 minut przed zakończeniem koncertu (planowanym na godzinę 22.45) może nastąpić zamknięcie dla ruchu most Józefa Poniatowskiego. W takim przypadku na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

W tym czasie uruchomiona zostanie linia zastępcza Z kursująca na trasie: PL. ZAWISZY 03 - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - WIATRACZNA 03.

» Koncert Rolling Stones w Warszawie: to tu Stonesi zatrzymają się po występie?

Po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 (RONDO WASZYNGTONA 04 - al. Zieleniecka - NOWODWORY i RONDO WASZYNGTONA 03 - al. J. Waszyngtona - GOCŁAW oraz tramwajów linii 3 (AL. ZIELENEICKA 06 - GOCŁAWEK i AL. ZIELENIECKA 05 - ANNOPOL) oraz 26 (AL. ZIELENIECKA 05 - OS. GÓRCZEWSKA). 

RadioZET.pl/KP