Zamknij

Koncert dla papieża Jana Pawła II - TRANSMISJA: gdzie oglądać i kto wystąpi 18 maja 2020?

Jolanta Waligóra
18.05.2020 18:00
Koncert dla papieża Jana Pawła II - TRANSMISJA: gdzie oglądać i kto wystąpi 18 maja 2020?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Koncert dla papieża Jana Pawła II "Santo Subito" odbędzie się już w poniedziałek, 18 maja 2020 roku. Muzyczne wydarzenie będzie można zarówno obejrzeć w telewizji, online, jak i usłyszeć w radiu. Kto wystąpi i na którą godzinę zaplanowany jest początek? Szczegóły dotyczące transmisji koncertu dla papieża 18.05.2020 oraz artystów, którzy pojawią się na scenie, można znaleźć poniżej.

Koncert dla papieża Jana Pawła II "Santo Subito" - 18 maja 2020: TRANSMISJA. Gdzie obejrzeć koncert w TV i online? O której godzinie początek? Kto wystąpi i jakie gwiazdy usłyszymy? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o transmisji koncertu dla Jana Pawła II 18.05.2020.

Koncert dla papieża Jana Pawła II - TRANSMISJA: gdzie i o której obejrzeć? [18.05.2020]

Transmisja koncertu dla papieża "Santo Subito" 18.05.2020 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób, a przede wszystkim wszyscy ci, którzy chcą obejrzeć muzyczne wydarzenie. Koncert - jak już wspominaliśmy powyżej - odbędzie się w drugiej połowie miesiąca, a dokładniej w poniedziałek, 18 maja 2020 roku.

Barka - TEKST piosenki religijnej do druku i słowa wszystkich zwrotek Barki

Będzie można go zobaczyć lub usłyszeć zarówno w telewizji, online, jak i w radiu. O godzinie 18:00 koncert dla Jana Pawła II wyemitowany zostanie na antenie TVP1 oraz w internecie na kanale Niepodległa w serwisie Youtube. Usłyszeć go będzie można także w radiowej Jedynce. 

Koncert z okazji 100 - lecia urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się w Sanktuarium pod wezwaniem św. JP II w Krakowie, w miejscu, gdzie znajdują się jego relikwie. Ideą koncertu jest przypomnienie przesłania, które Ojciec Święty skierował do członków korpusów dyplomatycznych podczas noworocznej audiencji w styczniu 2004 r. , krótko przed śmiercią. W przemówieniu Jan Paweł II mówił o czterech wielkich wyzwaniach stojących przed całym światem, jak wiara, pokój, wolność oraz solidarność - czytamy w opisie koncertu dla papieża na portalu Telemagazyn.

Koncert dla papieża Santo Subito - 18 maja 2020: kto wystąpi na scenie?

Wiele osób zastanawia się także, kto wystąpi na koncercie dla papieża Jana Pawła II "Santo Subito". Na scenie pojawią się najwięksi polscy muzycy. Wystąpią: Kamil Bednarek, Beata Bednarz, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka, Angelika Korszyńska-Górny, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski, Skubas, laureatki The Voice Kids – Natalia Kawalec, Hanna Sztachańska i Roksana Węgiel oraz siostra Janina Anna Kaczmarzyk Służebniczka NMP NP, o. Tomasz Jarosz CSsR, o. Rafał Kobyliński SJ.

Ponadto wystąpią również zespoły: DagaDana, Schola Braci Dominikanów z Krakowa oraz siostry ze zgromadzenia "Comunicadoras Eucarísticas del Padre Celestíal", sekcja Marcina Pospieszalskiego, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak i ICON Orkiestra pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

Koncert dla papieża Jana Pawła II "Santo Subito" 18.05.2020 poprowadzi aktor Maciej Musiał.

Koncert jest realizowany w realiach trwającej pandemii, dlatego część muzyków wystąpi w Sanktuarium, a część we własnych domach, w specjalnie przygotowanych materiałach. Towarzyszyć im będzie w niecodziennej wirtualnej odsłonie chór i orkiestra. Realizacja koncertu zostanie wzbogacona również o nowe techniki wizualne, które pozwolą m.in. na ożywienie pięknych kościelnych mozajek.

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl/JW