Zamknij

Koniec świata - kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię według NASA? [DATA]

Redakcja
25.07.2018 12:36
Koniec świata - kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię według NASA? [DATA]
fot. PIXABAY

NASA podała datę końca świata, a jego bliski termin może wywołać dreszcze u niejednej osoby. Według naukowców z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej za niecałe 120 lat w Ziemię uderzy Asteroida Bennu, która zmierza w kierunku naszej planety. Kiedy dokładnie i co się wtedy stanie? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Koniec świata - kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię według NASA? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Perseidy 2018 - kiedy noc spadających gwiazd w sierpniu? «

Koniec świata - data. Kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię?

Poznaliśmy datę końca świata! Według NASA ma on nastąpić za dokładnie 117 lat. To właśnie 25 września 2135 roku w naszą planetę ma uderzyć Asteroida Bennu. Naukowcy podkreślają, że przez potężną falę uderzeniową ważącej 77 miliardów ton Asteroidy, zginie nawet 60% całej ludzkości. To jednak jest najlepszy scenariusz, bo straty mogą się okazać o wiele większe. Jeśli uderzyłaby w jeden z oceanów, wywołałaby gigantyczne tsunami, przed którym żaden człowiek nie zdołałby się ukryć.

Informacja na temat końca świata wywołała panikę wśród niektórych osób. Na szczęście nie jest jednak tak źle, jak wygląda. Po pierwsze prawdopodobieństwo uderzenia Asteroidy Benn w Ziemię wynosi 1:2700. Po drugie NASA ma przygotować specjalny plan awaryjny na wypadek uderzenia wspomnianej Asteroidy w naszą planetę. Plan w skrócie nosi nazwę HAMMER i jest układany wspólnie z Narodową Agencją Bezpieczeństwa Jądrowego. Jego celem jest zniszczenie Bennu przy zastosowaniu energii atomowej.

Asteroida Bennu - czym jest i kiedy została odkryta? [INFORMACJE]

Asteroida Bennu, która w ostatnim czasie wywołuje wiele emocji, została odkryta w 1999 roku. To kosmiczna skała o średnicy równej 500 m i wadze około 77 miliardów ton. Nazwa Asteroidy jest nawiązaniem do świętego ptaka z mitologii egipskiej, który związany był z Ra, Atumem oraz Ozyrysem.

W 2016 roku NASA wysłała specjalną misję OSIRIS-REx do Bennu. Lot w jedną stronę ma potrwać cztery lata. Sonda ma za zadanie pobrać m.in. próbki gruntu, a następnie dostarczyć je na Ziemię. Jest to trzeci próbnik, który został wysłany w ramach programu New Frontiers.

RadioZET.pl/JW