Zamknij

Koniec świata we wrześniu 2017: kiedy i co nas czeka?

Redakcja
07.09.2017 16:36
koniec świata wrzesień 2017 data kiedy
fot. Pixabay

Koniec świata we wrześniu 2017 przewidywany jest przez liczne grono "proroków" oraz zwolenników teorii spiskowych. Choć przewidywania o końcu świata pojawiają się regularnie, to jednak -zdaniem niektórych - tym razem mamy powody do obaw. Kiedy nastąpić ma koniec świata i co może na niego wskazywać?

Koniec świata we wrześniu 2017 to wizja mrożąca krew w żyłach, ale jednak znajdująca wielu zwolenników. Informacje, które rozprzestrzeniają się po sieci mogą powodować dreszcze, choć wiadomo, że trzeba podchodzić do nich z przymrużeniem oka - tak jak do wszystkich poprzednich końców świata. Tym razem ma to nastąpić 23 września. Koniec świata - a raczej informacje o jego możliwym nadejściu - znajdują swoje źródło m.in. a Apokalipsie św. Jana. Podobno 12 rozdział tekstu zawiera obwieszczenie nadchodzącej zagłady. Jak informują media, naukowcy doszli do wniosku, że ułożenie gwiazd na niebie wskazuje właśnie wspomnianą datę.

Koniec świata 23 września?

Zgodnie z przewidywaniami, zagłada ludzkości i koniec świata nastąpić ma w nocy z 23 na 24 września. Najpopularniejsze teorie powiązane są z rzekomą planetą Nibru, która po0dobno zbliża się do Ziemi. Właśnie 23 września Nibru uderzy w naszą planetę i zostanie ona podzielona. Teorię tę podziela chrześcijański numerolog David Meade, którego zdaniem zgadza się ona ze słowami z Księgi Izajasza, opisującymi wyrok na Babilon:

Koniec świata w Księdze Izajasza

"Oto dzień Pański nadchodzi okrutny / najwyższe wzburzenie i straszny gniew / żeby ziemię uczynić pustkowiem / i wygładzić z niej grzeszników.

Bo gwiazdy niebieskie i Orion / nie będą jaśniały swym światłem / słońce się zaćmi od samego wschodu / i swoim blaskiem księżyc nie zaświeci.

Ukarzę Ja świat za jego zło / i niegodziwców za ich grzechy / Położę kres pysze zuchwałych / i dumę okrutników poniżę.

Uczynię człowieka rzadszym niż najczystsze złoto / i śmiertelnika - droższym niż złoto z Ofiru"

Czyż nie brzmi to przerażająco? Mimo wszystko, choć daty końca świata niektórzy wyczekują w przerażeniu, radzimy zachować sceptycyzm i sugerujemy poczytać o wszystkich końcach świata, które miały nadejść, ale nie nadeszły.

koniec świata we wrześniu / koniec świata 2017 / kiedy koniec świata / koniec świata data

RadioZET.pl/SA