Zamknij

Konkret24 - co to za portal, jaki jest cel, czym się będzie zajmował?

Redakcja
19.10.2018 10:21
Konkret24 - co to za portal, jaki jest cel, czym się będzie zajmował?
fot. PIXABAY

Konkret24 to nowy serwis, którego głównym celem jest walka z fake newsami. Dziennikarze będą m.in. weryfikować wypowiedzi polityków oraz prezentowane przez nich dane. Projekt nie ograniczy się jednak tylko do tematów politycznych - będzie walczył z nieprawdziwymi informacji także z zakresu zdrowia czy nauki. Szczegółowe informacje na temat portalu Konkret24, można znaleźć poniżej.

Konkret24 wystartował! Co to za portal? Z jakiego powodu został stworzony? Jaki jest jego cel? Czym się będzie zajmował? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat portalu Konkret24.

Konkret24 - co to za portal i jaki jest jego cel?

Portal Konkret24 został uruchomiony w środę, 17 października. Jest to nowy serwis fact-checkingowy Grupy TVN. Jego głównym zadaniem jest walka z fake newsami. Dziennikarze będą m.in. weryfikować wypowiedzi polityków oraz prezentowane przez nich dane. Projekt nie ograniczy się jednak tylko do tematów politycznych - będzie walczył z nieprawdziwymi informacji także z zakresu zdrowia czy nauki.

"W planach będziemy mieć również weryfikację wypowiedzi polityków. To na pewno jeden z naszych celów: sprawdzać dane, które podają. Nie będziemy sprawdzać ich opinii, a tylko fakty, na które się powołują" - oświadczyła Beata Biel, szafowa serwisu Konkret24 w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Na stronie konkret24.tvn24.pl na tę chwilę można znaleźć tematy z zakresu: "Polska", "Świat", "Polityka", "Nauka", "Technologie". Wśród opublikowanych do tej pory tematów można wymienić m.in. "Czy Rada Europy potwierdziła, że Tu-154M rozpadł się w powietrzu?", "Czy wojskowi NATO publicznie krytykują polskich żołnierzy?"

Portal Konkret24 - informacje 

Kokret24 to jeden z sześciu projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach jednej z edycji programu Google DNI Innovation, który wspiera rozwój europejskich inicjatyw z zakresu jakościowego dziennikarstwa w internecie. Dodatkowo projekt współfinansowany jest przez Grupę TVN i Discovery Polska. Koordynatorką serwisu Konkret24 jest Beata Biel.

Konkret24 można śledzić także w mediach społecznościowych - na Facebooku oraz Twitterze.

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/JW