Zamknij

Kontratenor wśród tenorów..? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł

Paweł Żurek
08.08.2019 13:47
Kontratenor wśród tenorów..? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł
fot. player.pl/Milionerzy screen/TVN

Kontratenor wśród tenorów..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 125 tysięcy złotych.

Kontratenor wśród tenorów? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli który z wymienionych śpiewaków tenorowych jest kontrtenorem. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 125 tysięcy złotych.

Kontratenor wśród tenorów...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o który tenor wśród wymienionych jest kontratenorem sprawiła graczowi sporo kłopotów. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Placido Domingo

B. Jose Carreras

C. Andrea Bocelli

D. Philippe Jaroussky

Uczestnik nie wiedział, która odpowiedź jest prawidłowa. Niemal od razu zdecydował się na wykorzystanie ostatniego koła ratunkowego - 50 na 50. Komputer usunął dwie nieprawidłowe odpowiedzi, pozostawiając opcje B i D. Uczestnik Milionerów stwierdził, że wybierze opcję B, gdyż "znał nazwisko Jose Carrerasa".

MILIONERZY - Kontratenor wśród tenorów? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to kto jest kontratenorem wśród wymienionego grona tenorów brzmi Philippe Jaroussky. Uczestnik nie odpowiedział prawidłowo i wrócił do domu z gwarantowaną sumą 40 tys. złotych. 

Kontratenor to śpiewak płci męskiej, który mimo przebytej mutacji głosu, dzięki odpowiedniej technice jak i wrodzonym uwarunkowaniom jest w stanie operować pełną skalą altu (kontratenor altowy), mezzosopranu (kontratenor mezzosopranowy) lub nawet sopranu(kontratenor sopranowy).

Słynnym kontratenorem był m.in. Philippe Jaroussky. 

Odpowiedzi na pozostałe pytania z Milionerów

>> Co jest spoiwem w lutowaniu? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

>> Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

RadioZET.pl/PZ