Zamknij

Kontuzja Kamila Glika: czy zagra on na mundialu 2018? Kto go zastąpi?

Redakcja
06.06.2018 20:18
Kamil Glik - kontuzja: czy zagra na mundialu 2018? Kto go zastąpi?
fot. LUKASZ SOLSKI / EAST NEWS

Kontuzja Kamila Glika może wykluczyć go z udziału w Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji. Obrońca doznał jej tuż przed ogłoszeniem 23-osobowej kadry reprezentacji Polski. Sprawdzamy najnowsze informacje o stanie zdrowia piłkarza.

Kamil Glik - kontuzja barku: czy zagra on na mundialu? Kto go zastąpi? Sprawdzamy najnowsze informacje na temat stanu zdrowia piłkarza oraz kto zastąpi Kamila Glika na mundialu 2018 w Rosji.

Czy kontuzja Kamila Glika wykluczy go z mundialu 2018?

Podczas konferencji prasowej lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski potwierdził, że stan zdrowia piłkarza najprawdopodobniej wykluczy go z udziału w mistrzostwach świata w Rosji. Przypomnijmy - Kamil Glik doznał kontuzji barku podczas poniedziałkowego treningu kadry. Urazu nabawił się, kiedy podczas gry w siatkonogę wykonał przewrotkę i niefortunnie upadł. Z tego powodu doszło do całkowitego uszkodzenia struktur stabilizujących obojczyk w stawie barkowo-obojczykowym.

» Uraz stawu barkowego dotyka zazwyczaj sportowców. Jak rozpoznać objawy?

Podczas konferencji Jacek Jaroszewski dodał także, że taka kontuzja wiąże się z koniecznością dłuższego leczenia, prawdopodobnie także leczenia operacyjnego. Przerwa Kamila potrwa minimum 6 tygodni. Oznacza to, że najprawdopodobniej Kamil Glik nie weźmie udziału w mistrzostwach świata w Rosji.

» Mundial 2018: TERMINARZ Mistrzostw Świata - Rosja 2018

Kamil Glik - kto go zastąpi na Mistrzostwach Świata w Rosji?

Największe szanse na zastępstwo Kamila Glika podczas mundialu 2018 mają  Thiago Cionek i Jan Bednarek. Prawdopodobnie to właśnie jeden z nich zastąpi lidera bloku defensywnego podczas mundialu w Rosji. Pierwsze informacje na ten temat poznamy już w piątek, kiedy Adam Nawałka ogłosi wyjściowy skład biało-czerwonych na towarzyski mecz  Polska - Chile.

Więcej na ten temat możecie przeczytać także w poniższym artykule:

» MŁODY CZY SPRAWDZONY, CZYLI KTO ZASTĄPI GLIKA NA MUNDIALU W ROSJI?

Pierwszy mecz Polski na mundialu 2018 odbędzie się już w drugiej połowie czerwca, a dokładnie 19.06. W tym terminie reprezentacja naszego kraju rywalizować będzie z Senegalem. Ponadto Polacy podczas XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zmierzą się z Kolumbią oraz Japonią.

RadioZET.pl/sport.pl/KP