Zamknij

Korki.tv - kiedy i gdzie oglądać program dla maturzystów w TV i online? [METRO, PLAYER]

Jolanta Waligóra
22.04.2020 11:43
Korki.tv - kiedy i gdzie oglądać program dla maturzystów w TV i online? [METRO, PLAYER]
fot. PIXABAY

"Korki.tv" to nowy program, który wystartuje w drugiej połowie kwietnia 2020 roku. W ramach programu nadawane będą lekcje przygotowujące uczniów szkół średnich do matury, a wszystkie odcinki będzie można oglądać zarówno w telewizji, jak i w internecie. Szczegóły dotyczące tego, kiedy i gdzie oglądać "Korki.tv" i o której godzinie, można znaleźć poniżej.

"Korki.tv" - kiedy transmisja nowego programu dla maturzystów w telewizji? Gdzie obejrzeć w internecie? O której godzinie? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o programie "Korki.tv" na kanale Metro i w Player.

Korki.tv - kiedy i gdzie obejrzeć nowy program w telewizji? [METRO]

"Korki.tv" to nowy program, który emitowany będzie m.in. w telewizji na antenie Metro. W ramach programu nadawane będą lekcje przygotowujące uczniów szkół średnich do matury. Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowy plan lekcji programu "Korki.tv" można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej stacji Metro pod tym LINKIEM.

Lekcje z TVP: program. Gdzie obejrzeć? Czy lekcje będą online? [PLAN, VOD, KLASA] 

Program "Korki.tv" będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, poczynając od środy 22 kwietnia, w godzinach 11:30 – 13:00. Zajęcia podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji następnego dnia o godzinie 9:00.

Matura 2020: data, terminy. Kiedy będą egzaminy maturalne? [CKE]

Program Korki.tv - gdzie oglądać online? [PLAYER]

Osoby, które o wskazanej porze nie będą mogły zjawić się przed telewizorami, będą mieć możliwość obejrzenia programu "Korki.tv" online. Lekcje dostępne będą w serwisie internetowym Player.pl.

Zakończenie roku szkolnego 2020 - kiedy koniec szkoły dla maturzystów i uczniów? [DATA]

Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24. kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu – wyjaśnia Anna Rzepa z W.I.E.M.

RadioZET.pl/metro.tv/JW