Zamknij

Korona Królów po wakacjach 2019 - kiedy nowe odcinki serialu na TVP1? [ZWIASTUN]

Karolina Piotrowska
26.06.2019 16:00
Korona Królów po wakacjach 2019 - kiedy nowe odcinki serialu na TVP1?
fot. Youtube / TVP VOD

Kiedy "Korona Królów" po wakacjach 2019? Informacji na ten temat szuka wielu fanów serialu TVP1. Ostatni epizod przed rozpoczęciem blisko trzymiesięcznej przerwy wyemitowany zostanie we wtorek, 25 czerwca, a już po wakacjach 2019 "Korona Królów" wróci na antenę z nowymi odcinkami. Szczegółowe informacje o emisji serialu można znaleźć poniżej.

"Korona Królów" po wakacjach 2019 - kiedy nowe odcinki serialu na TVP1? Co już wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy "Korona Królów" po wakacjach 2019 wróci na antenę.

Program TV w wakacje 2019 - powtórki seriali: kiedy, gdzie i co oglądać w wakacje?

Korona Królów po wakacjach 2019 - kiedy nowe odcinki serialu na TVP1? [ZWIASTUN]

Już od maja 2019 roku trwają zdjęcia do 3. sezonu serialu "Korona Królów". Nowe odcinki serialu po wakacjach 2019 mają pojawić się na antenie TVP1 razem z nową jesienną ramówką. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany we wtorek, 25 czerwca 2019 roku po godzinie 18.30. Powtórkę będzie można obejrzeć w sobotę, 29 czerwca 2019 roku o godzinie 10.45.

Najprawdopodobniej godzina emisji po wakacjach się nie zmieni i jesienne, nowe odcinki "Korony Królów" będzie można obejrzeć od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.30.

Seriale na wakacje 2019 - co oglądać? Najlepsze i nowe produkcje Netflix i HBO

Nowe odcinki w 3. sezonie Korony Królów po wakacjach 2019 - co się wydarzy?

W ostatnim, 245. odcinku "Korony Królów" mijają cztery lata od śmierci Kazimierza. Kaźko chce odebrać koronę Ludwikowi. Knuje również Elżbieta, która zastanawia się co zrobić, żeby nowo narodzona córka Ludwika – Jadwiga została królową. Tymczasem mały Jagiełło coraz uważniej słucha rozmów Olgierda i Kiejstuta. Interesuje się polityką i przyznaje, że bardzo mu się podoba.

"Korona królów" to polski serial telewizyjny (zarazem telenowela historyczna) emitowany od 1 stycznia 2018 na antenie TVP1. Łączna liczba odcinków, które zostały wyemitowane w telewizji, wynosi 245, a dodatkowo jeszcze 1 odcinek specjalny i 38 odcinków z cyklu "Korona królów: Taka historia...".

W pierwszym sezonie młody król wstępuje na tron i poślubia pierwszą żonę - Litwinkę Aldonę, która przyjmuje imię Anna. Nowa królowa bezustannie walczy o wpływy z matką swojego męża - królową Jadwigą, która nie chce się pogodzić z powolną utratą wpływów na Wawelu. Kazimierz toczy też nieustanne boje z biskupem krakowskim Janem Grotem, który na wiele sprawach ma inne niż monarcha spojrzenie. 
Drugi sezon przenosi akcję o kilkanaście lat do przodu. Po śmierci Anny Kazimierz żeni się z Adelajdą Heską. Małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe, nowa królowa nie może dać mężowi dziedzica, a ten coraz częściej szuka pocieszenia u innych niewiast. Ucieka też w wojny i politykę i zawiera m.in. pokój z Zakonem Krzyżackim. Akcja przenosi się też częściej na dwór świdnicki, gdzie książę Bolko musi dzielnie stawiać opór Czechom i dwór węgierski, gdzie na tronie zasiada młody król Ludwik, syn siostry Kazimierza.

RadioZET.pl/mat. prasowe TVP/KP