Koronawirus: PORADY. Gdzie dzwonić? Jaki jest NUMER TELEFONU? Kiedy dzwonić? [GODZINY, KONTAKT]

04.04.2020 11:06

Infolinia ws. koronawirusa została właśnie uruchomiona przez NFZ. Wszyscy, którzy szukają informacji dot. postępowania w przypadku kontaktu z osobami zarażonymi mogą już zgłosić się telefonicznie do specjalistów. Gdzie dzwonić po informacje o koronawirusie? Poniżej podajemy NUMER TELEFONU, pod którym zostanie uruchomiona infolinia.

Koronawirus: INFOLINIA. Jaki jest numer telefonu? Kiedy i kto może dzwonić? fot. shutterstock.org

Przypadki zakażenia koronawirusa odnotowano do tej pory w 8 europejskich państwach. Jak poinformował minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, wirus może prędzej czy później trafić także do naszego kraju, więc NFZ uruchomi specjalną infolinię, pod którą otrzymamy najważniejsze informacje dot. koronawirusa. Sprawdźcie, co już o niej wiadomo.

Czy paczki z Aliexpress przychodzą i czy paczki z Chin są bezpieczne? [KORONAWIRUS]

Koronawirus: INFOLINIA. Gdzie dzwonić?  [NUMER TELEFONU, GODZINY]

Gdzie zadzwonić po informacje o koronawirusie? Infolinia działa pod numerem 800 190 590. Będzie ona dostępna przez CAŁĄ DOBĘ. 

Impreza masowa - od ilu osób, co to jest i jaka jest jej definicja? [USTAWA, WYMOGI]

Dla turystów, którzy byli lub dalej są we Włoszech została uruchomiona włoska infolinia:

  •  Lombardia per Coronavirus: 800 894 545
  • Veneto per Coronavirus: 800 462 340

Pod telefon należy zadzwonić zwłaszcza w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych typu gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem.

Koronawirus: OBJAWY. Jak poznać? Jak wygląda leczenie? [POLSKA, CHINY, WUHAN MAPA, OFIARY, 2020]

Koronawirus: INFOLINIA. Kiedy dzwonić? Po co jest infolinia? 

Jak poinformował minister Łukasz Szumowski, na infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia będzie można dostać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Koronawirus - jak się chronić i jak się zabezpieczyć przed zakażeniem koronawirusem?

- Uruchamiamy również akcję informacyjną dotyczącą zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażenia i postępowania we wszystkich międzynarodowych połączeniach Polskich Kolei Państwowych. W związku z tym w kolejach również będziemy rozdawali informacje pasażerom, którzy przyjeżdżają do kraju – dodał minister Szumowski.

Nie powinniśmy udawać się do szpitala, jeśli mamy objawy koronawirusa. Wszystko po to, by nie narażać personelu szpitalnego.

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus z Chin: naukowcy pracują nad szczepionką

RadioZET.pl/gov.pl/PZ

Oceń