Zamknij

Król - kim jest Błażej Król, gwiazda Męskiego Grania? [WIEK, WZROST, PIOSENKI]

02.07.2020 08:54
Król - kim jest Błażej Król, gwiazda Męskiego Grania? [WIEK, WZROST, PIOSENKI]
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EASTNEWS

Król, czyli Błażej Król, bo tak naprawdę nazywa się muzyk, jest gwiazdą Męskiego Grania 2020. Razem z Darią Zawiałow i Igorem "Igo" Walaszkiem wykonuje singiel "Świt". Co warto wiedzieć o wykonawcy? Szczegóły na temat tego, kim jest Król, jego wiek, wzrost, piosenki oraz informacje o żonie, można znaleźć poniżej.

Kim jest Król? Męskie Granie, piosenki, wiek, wzrost, żona, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat muzyka Błażeja Króla, można znaleźć w tym artykule.

Król z Męskiego Grania - kim jest Błażej Król? [PIOSENKI]

Błażej Król urodził się w Gorzowie Wielkopolskim. Przez kilka lat należał do zespołu muzyki alternatywnej "Kawałek Kulki", w którym śpiewał i grał na gitarze. Grupa na swoim koncie ma takie utwory jak m.in. "Kolegi Tata", "Całuj się" czy "Burdy". W latach 2011–2014 wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim Błażej Król współtworzył duet pod nazwą UL/KR. W tym czasie nagrali takie single jak m.in. "Magia" i "Po tak cienkim lodzie".

W marcu 2014 roku ukazała się debiutancka płyta Błażeja Króla "Nielot". W karierze solowej używa swojego nazwiska jako pseudonimu artystycznego. Do najbardziej znanych piosenek Króla należą m.in. takie utwory jak "Z tobą /do domu", "Te smaki i zapachy", "Powoli", "Głodne dusze" czy "Druga pomoc".

W 11. edycji Męskiego Grania Król razem z Darią Zawiałow i Igo wykonuje singiel "Świt".

Król - wiek, wzrost, żona, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat wieku Błażeja Króla i wzrostu muzyka. Wykonawca urodził się 9 lutego 1984 roku, więc w 2020 skończył 36 lat. Nie wiadomo jednak, ile ma wzrostu.

Żoną Króla jest Iwona. W 2016 roku małżeństwo powołało do życia projekt Lauda, a płyta "Gennin" została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Obecnie kobieta gra na klawiszach w zespole "Król".

Błażej Król na Instagramie figuruje pod nazwą: krol_krol_. Obecnie muzyka obserwuje ponad 10 tysięcy osób.

RadioZET.pl