Zamknij

Krzysztof Bosak: kim jest kandydat Konfederacji na prezydenta? [ŻONA, ŚLUB, WIEK, WZROST]

Paweł Żurek
17.06.2020 22:12
Krzysztof Bosak: kim jest kandydat Konfederacji na prezydenta? [ŻONA, ŚLUB, WIEK, WZROST, TWITTER]
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Krzysztof Bosak będzie kandydatem Konfederacji na prezydenta w zbliżających się wyborach. Polityk już zapowiedział, że jego kampania ma zostać sfinansowana z darowizn przekazanych przez sympatyków ugrupowania. Sprawdzamy, jakich informacji o Krzysztofie Bosaku szukali internauci: żona, ślub, wzrost, wiek.

Krzysztof Bosak: kim jest kandydat Konfederacji na prezydenta RP? [WYKSZTAŁCENIE, KONFEDERACJA]

Krzysztof Bosak to polski polityk i poseł IX kadencji z ramienia Konfederacji. Urodził się 13 czerwca 1982 w Zielonej Górze.  W młodości trenował akrobatykę sportową, windsurfing i działał w ZHP. Bosak jest instruktorem żeglarskim. Studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej,  ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i  filozofię na prywatnej uczelni.

Od 2000 roku działał w Młodzieży Wszechpolskiej. Po 5 latach objął stanowisko prezesa tej organizacji. W 2001 roku Bosak wstąpił do LPR, pracował jako asystent europosła Macieja Giertycha, a w 2005 uzyskał mandat poselski, kandydując z dziesiątego miejsca listy LPR w okręgu zielonogórskim i otrzymując 3764 głosy. W trakcie kadencji Bosak wystąpił w programie TVN-u – Taniec z gwiazdami.

W latach 2006–2010 kandydat na prezydenta RP był członkiem Rady Programowej TVP, a od 2007 do 2008 pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego. W 2007 roku bez powodzenia kandydował w przedterminowych wyborach parlamentarnych (otrzymał 2704 głosy). Po tym wycofał się z polityki, a zaangażował się w działalność Fundacji Europa Media, którą sam założył. Współtworzył także centrum analiz Fundacji Republikańskiej. W grudniu 2012 włączył się w działalność Ruchu Narodowego. Później jeszcze sześciokrotnie startował do wyborów z ramienia różnych komitetów, jednak bez powodzenia.

W 2019 Bosak został jednym z liderów koalicji pod nazwą Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, z ramienia której startował w tym samym roku w wyborach do Europarlamentu. W wyborach parlamentarnych uzyskał mandat poselski, kandydując w okręgu świętokrzyskim i otrzymując 22 158 głosów. 18 stycznia 2020 w trakcie zjazdu elektorów wygrał prawybory, uzyskując od swojego ugrupowania nominację na kandydata.

Krzysztof Bosak: poglądy, program wyborczy i polityczny [WYBORY 2020, POSTULATY, PARTIA]

Krzysztof Bosak: rodzice, rodzina

 Ojciec Krzysztofa Bosaka – Ryszard – prowadzi firmę poligraficzną w Zielonej Górze. Ma brata Marka, który jest dyrektorem ds. public relations w międzynarodowym przedsiębiorstwie pożyczkowym Vivus.

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce: kiedy będą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI, SONDAŻE]

Krzysztof Bosak: wzrost, wiek

Krzysztof Bosak ma 37 lat. Mierzy 174 centymetry wzrostu.

Wybory prezydenckie 2020: miesiąc. W jakim miesiącu odbędą się wybory?

Wybory prezydenckie 2020 za granicą: jak głosować za granicą? Kto może głosować?

Krzysztof Bosak: żona, dziewczyna, ślub

8 lutego 2020 roku Krzysztof Bosak wziął ślub. Polityk potwierdził to na swoim Facebooku. - Dziś dla mnie wielki dzień: poślubiłem moją ukochaną Karinę. Nie informowałem o niczym wcześniej ponieważ chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia, jednak media i tak od tygodni nie dawały nam spokoju – czytamy we wpisie Bosaka.
Krzysztof Bosak zdradził, że jego żona pochodzi ze Szczecina, z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris, gdzie prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej.

Dzień przed ślubem, Krzysztof Bosak zainaugurował kampanię wyborczą. Na konferencji pod Państwową Komisją Wyborczą mówił m.in., że w kampanii będzie podkreślał "wielki szacunek i wielkie przywiązanie do suwerenności"

Jeszcze kilka miesięcy przed ślubem, media zaczęły plotkować  o tym, że poseł Konfederacji niebawem weźmie ślub. Na Twitterze pojawił się bowiem wpis Damiana Kity ze stowarzyszenia Marsz Niepodległość, który miał to potwierdzać. Niebawem jednak wpis zniknął ze strony, a sam Bosak nie odpowiedział na pytania dotyczące tego, czy faktycznie weźmie ślub.

- Ja jakiś czas temu stwierdziłem, że informacji z życia prywatnego nie warto komentować w mediach, bo to nie ma związku z polityką, tak że nie komentuję. Jak będą fakty, no to wtedy będziemy wszystko wiedzieć – powiedział Bosak w programie „Gość Radia ZET”

Zagłosuj

Zagłosujesz na Krzysztofa Bosaka w zbliżających się wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PZ