Zamknij

Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem - pytanie z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
04.09.2019 11:18
Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem - pytanie z "Milionerów"
fot. Player.pl

Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem - takie pytanie za 75 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 4 września 2019 roku. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem.

Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem - "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak poradziła sobie uczestniczka programu.

Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem - Milionerzy

Pytanie za 75 000 zł z "Milionerów" brzmiało następująco: kiedy ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem? Uczestniczka programu tradycyjnie do wyboru miała cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - przed pasterką

B - przed pogrzebem

C - gdy święci jajka

D - chrzcząc dziecko

Uczestniczka programu "Milionerzy" początkowo odrzuciła dwie odpowiedzi - A, czyli przed pasterką oraz C, gdy święci jajka. Nadal jednak nie była do końca pewna, który z wariantów jest prawidłowy. Mimo tego, po chwili namysłu, ostatecznie zdecydowała się na zaznaczenie D, chrzcząc dziecko.

Milionerzy - ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", kiedy ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem, jest D, czyli chrzcząc dziecko. Oznacza to, że gracz wybrał prawidłowy wariant, wygrał 75 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Którą partię nazywa się piwotalną? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

W obrzędzie starochrześcijańskim sakramentowi chrztu towarzyszył obrzęd egzorcyzmów. Ciało chrzczonego namaszczano specjalnymi olejkami, czynności tej towarzyszyły tajemnicze formuły oraz modlitwy. W dzisiejszych czasach księża ograniczają sakrament chrztu do polania głowy dziecka wodą święconą oraz do odmówienia specjalnych modlitw z egzorcyzmem.

RadioZET.pl/JW