Zamknij

Książka za worek śmieci 2020 - na czym polega akcja i kiedy będzie można wziąć w niej udział?

16.09.2020 12:47
Książka za worek śmieci 2020 - na czym polega akcja i kiedy będzie można wziąć udział?
fot. Shutterstock

We wrześniu 2020 r. odbędzie się już XV edycja akcji "Książka za worek śmieci". Na czym dokładnie to polega, gdzie odbędzie się wspólne sprzątanie i kto może wziąć udział w wydarzeniu? Sprawdzamy szczegóły oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać książkę za worek śmieci podczas najbliższej edycji.

Książka za worek śmieci 2020 - na czym polega akcja i kiedy będzie można wziąć udział? Gdzie i w jakich godzinach odbędzie się wydarzenie oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać książkę za worek śmieci? Sprawdzamy szczegóły i informacje dla uczestników.

Na czym polega akcja Książka za worek śmieci 2020 i kiedy się odbędzie?

W sobotę, 19 września 2020 roku odbędzie się XV edycja akcji Książka za worek śmieci. Tym razem wspólne sprzątanie odbędzie się w pięciu największych miast Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. We wszystkich pięciu miastach objętych akcją uczestnicy spotykają się w umówionym miejscu o godzinie 10.00.

W Warszawie osoby biorące udział w akcji będą sprzątać prawy brzeg Wisły. Miejscem spotkania jest plac zabaw nad Wisłą, który znajduje się na przeciwko Beach Bar Aquatica. W Krakowie uczestnicy będą sprzątać okolice Zalewu Bagry, a spotykają się przy plaży Bagry, na końcu ulicy Bagrowej. W Łodzi chętni będą sprzątać Las Łagiewnicki, a miejscem spotkania będzie polana przy wejściu na ścieżkę spacerową równoległą do ulicy Skrzydlatej (Skrzydlata skrzyżowanie z Warszawską). We Wrocławiu miejscem wyznaczonym do posprzątania są okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Punkt zbiórki znajdować się będzie na przeciwko basenu WKS Śląsk - po drugiej stronie ulicy Racławickiej. Ostatnim miastem w tej edycji akcji jest Poznań, w którym uczestnicy spotkają się w okolicach pętli tramwajowej na Miłostowie, aby posprzątać to miejsce.

Ideą akcji jest chęć aktywowania mieszkańców wymienionych miast do działania na rzecz środowiska. Uczestnicy wspólnie wyruszą w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają interwencji.

Książka za worek śmieci - co trzeba zrobić, aby otrzymać książkę?

Dla uczestników akcji organizatorzy przeznaczyli po 60 książek w każdym mieście. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w akcji w danym mieście, a w dniu wydarzenia wezmą w nim udział. Aby zarejestrować swój udział w akcji w wybranym mieście, należy wypełnić odpowiedni formularz rejestracyjny. Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce w dniu wydarzenia należy udać się do koordynatora akcji, który wręczy uczestnikowi worki i rękawice. Kiedy zbiorą się wszystkie osoby, otrzymają one dalsze instrukcje.

Więcej informacji, mapki, informacje o miejscach zbiórki oraz szczegółowy regulamin akcji można znaleźć m.in. na oficjalnym wydarzeniu "Książka za worek śmieci" na Facebooku.

RadioZET.pl