Zamknij

Księżyc w nowiu...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów za 75 tys. złotych

Karolina Piotrowska
18.07.2019 12:30
Księżyc w nowiu...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów za 75 tys. złotych
fot. screen / player.pl

Księżyc w nowiu...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 75 tysięcy złotych.

Księżyc w nowiu...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 75 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Księżyc w nowiu...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie w "Milionerach""księżyc w nowiu...?" w dość krótkim czasie nasunęła się na myśl uczestnikowi. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. nie jest widoczny gołym okiem

B. ma wokół tarczy aureolę 

C. przypomina literę D 

D. przypomina literę C

Uczestnik nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Po chwili zastanowienia zaznaczył on odpowiedź A., czyli nie jest widoczny gołym okiem.

MILIONERZY - Księżyc w nowiu...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""księżyc w nowiu...?", to właśnie A. Uczestnik odpowiedział prawidłowo na to pytanie, co pozwoliło mu na kontynuowanie gry. Po tym pytaniu wygrał 75 tysięcy złotych. Nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

Nów to w astronomii, jedna z faz Księżyca, w której Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, czyli jest w koniunkcji ze Słońcem patrząc z Ziemi. W tej pozycji cała strona Księżyca widoczna z Ziemi jest w cieniu, wobec czego Księżyc nie jest widoczny gołym okiem.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP