Zamknij

Kto bywa nazywany sygnalistą? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 20 tysięcy złotych

17.06.2020 17:16
Kto bywa nazywany sygnalistą? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 20 tysięcy złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

Kto bywa nazywany sygnalistą? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 20 tys. złotych.

Kto bywa nazywany sygnalistą? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 20 tys. złotych.

Kto bywa nazywany sygnalistą? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Kto bywa nazywany sygnalistą?" na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Wynton Marsalis

B. Edward Snowden

C. Paulo Coelho

D. Felipe Massa

Uczestnik nadal miał do wykorzystania jeszcze 2 koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił jednak skorzystać z jednego z nich - Telefonu do przyjaciela. Po krótkiej rozmowie skorzystał jeszcze z ostatniego koła ratunkowego, czyli Pół na pół. Pozostały mu do wyboru warianty B. i D., z czego ostatecznie zaznaczył odpowiedź B.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Kto bywa nazywany sygnalistą? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Kto bywa nazywany sygnalistą?", to B. Uczestnik wygrał 20 tys. złotych i mógł kontynuować grę.

Sygnalista, demaskator to osoba nagłaśniająca działalność, która według niej jest najprawdopodobniej nielegalna lub nieuczciwa. Jest to termin powstały i stosowany w anglosaskim kręgu kulturowym.

Edward Joseph Snowden to amerykański demaskator, były pracownik CIA i zleceniobiorca zatrudniony przez firmy Dell oraz Booz Allen Hamilton na umowach dla NSA, który ujawnił na łamach prasy kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów NSA, co opisane zostało przez prasę jako największy wyciek danych informacji w historii USA. Poszukiwany przez władze USA pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych i szpiegostwa.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl