Zamknij

Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? Odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
13.05.2020 14:24
Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. VIPHOTO/East News

Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? Takie pytanie za gwarantowane 40 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć w środę, 13 maja 2020 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, kto ocalał ze zniszczonego Jerycha.

Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestniczka teleturnieju wybrała poprawny wariant i wygrała gwarantowane 40 000 zł.

Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? [MILIONERZY]

Pytanie za gwarantowane 40 000 zł z "Milionerów", kto ocalał ze zniszczonego Jerycha, przysporzyło uczestniczce programu TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - Żona Lota

B - Lot bez żony

C - Izaak, syn Abrahama

D - nierządnica Rachab

Uczestniczka programu początkowo odrzuciła odpowiedzi A oraz C. Choć nadal nie była do końca pewna poprawnej odpowiedzi, to po dłuższym namyśle uczestniczka zdecydowała się na niekorzystanie z koła ratunkowego i zaznaczenie wariantu B, czyli Lot bez żony.

Nie ma żadnej z obu burt - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 20 000 zł

Kto ocalał ze zniszczonego Jerycha? Odpowiedź z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha, jest odpowiedź D, czyli nierządnica Rachab. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem błędny wariant, wygrała gwarantowane 1 000 zł oraz odpadła z dalszej gry o milion.

Rachab to ostać biblijna ze Starego Testamentu, żona Szalmona i matka Booza. Według Księgi Jozuego prostytutka z Jerycha, która pomogła Izraelitom w zdobyciu miasta.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.  

RadioZET.pl/JW