Zamknij

Kto uwięził hrabinę Cosel na 49 lat za zdradę? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
31.07.2019 11:10
Kto uwięził hrabinę Cosel na 49 lat za zdradę? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Kochał, a później uwięził na 49 lat hrabinę Cosel za zdradę - takie pytanie za 250 000 zł usłyszał jeden z uczestników "Milionerów". Odcinek z jego udziałem będzie można oglądać w środę, 31 lipca. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie, kto uwięził hrabinę Cosel na 49 lat za zdradę i jej wyjaśnienie.

Kochał, a później uwięził na 49 lat hrabinę Cosel za zdradę - "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie za 250 000 zł, jej wyjaśnienie, a także informacje na temat tego, jak z pytaniem poradził sobie uczestnik teleturnieju.

Kochał, a później uwięził na 49 lat hrabinę Cosel za zdradę - MILIONERZY

Pytanie za 250 000 zł, kto uwięził hrabinę Cosel na 49 lat za zdradę, uczestnikowi programu "Milionerzy" przysporzyło niemałą trudność. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty, które przedstawiają się następująco:

A - kanclerz Niemiec

B - król Francji

C - car Rosji

D - król Polski

Uczestnik programu "Milionerzy" wspomniał, że hrabina Cosel była kochanką Ludwika XIV albo Ludwika XV, czyli któregoś z królów Francji. W związku z tym najbardziej prawdopodobną odpowiedzią wydawała się graczowi odpowiedź B, czyli król Francji. Uczestnik podążył za swoją intuicją i zaznaczył B.

Kto uwięził hrabinę Cosel na 49 lat za zdradę? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, kochał, a później uwięził na 49 lat hrabinę Cosel za zdradę, jest odpowiedź D, czyli król Polski. Uczestnik teleturnieju "Milionerzy" zaznaczył zatem błędną odpowiedź i odpadł z dalszej gry o milion.

Czemu ma zapobiec użycie farby miniowej? Pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]

August II Mocny - 10 lat była jego metresą oraz matką trojga jego dzieci. Nie potrafiła się pogodzić z nową miłością króla i wzięła udział w spisku. Trzymano ją w zamkowej wieży - dodał prowadzący program, Hubert Urbański.

Anna Konstancja Cosel przez 10 lat była królewską faworytą Augusta II Mocnego. Król rozwiódł ją z mężem i pomógł uzyskać tytuł hrabiowski. Odtąd znana była jako hrabina Cosel. Miała z Augustem II Mocnym trójkę dzieci: syna Fryderyka Augusta i dwie córki - Augustę Konstancję i Fryderykę Aleksandrę. Posiadała potężną władzę na drezdeńskim dworze. Roczne wydatki na jej zachcianki wynosiły 100 tys. talarów, za co można było utrzymać ośmiotysięczny oddział wojska. Kiedy król próbował pozbawić ją wpływów, wzięła udział w zawiązanym przeciwko niemu spisku. W 1713 roku uciekła do Berlina. W Wittenberdze została pojmana jako zdrajczyni. W 1716 osadzono ją na zamku w Stolpen. Spędziła tam 49 lat, aż do śmierci. Zmarła 31 marca 1765, w wieku 85 lat.

RadioZET.pl/JW