Zamknij

Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? Pytanie z Milionerów za 1 tys. zł

Paweł Żurek
30.07.2019 12:04
Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? Pytanie z Milionerów za 1 tys. zł
fot. screen TVN/player.pl/Milionerzy

Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać nagrodę w wysokości 1 tys. złotych 

Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 1 tys. złotych.

Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" dotyczące tego, którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość?" nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

  • A Budapeszt i Berlin
  • B Wiedeń i Bukareszt
  • C Amsterdam i Brukselę
  • D Lizbonę i Paryż

Uczestnik pomimo sporych wątpliwości nie zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego. Ostatecznie po przeanalizowaniu każdego wariantu zaufał on swojej intuicji i zaznaczył odpowiedź C. Czy była to prawidłowa odpowiedź, dowiedzieliśmy się jednak dopiero po przerwie na reklamy.

MILIONERZY - Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość brzmi Amsterdam i Bruksela. To właśnie ją wybrał uczestnik, dzięki czemu mógł kontynuować grą o kolejne nagrody. 

Amsterdam i Brukselę dzieli ok. 200 kilometrów. Droga ze stolicy Holandii do najważniejszego miasta Belgii przez autostradę A27 wynosi 202 km. Można ją pokonać w niecałe 3 godziny. 

Poniżej inne pytania, które padły w odc. 185 Milionerów:

>> Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł

RadioZET.pl/PZ