Zamknij

Która praska figura przystrajana jest w różnorakie szaty? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
08.07.2019 11:53
Która praska figura przystrajana jest w różnorakie szaty? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Która praska figura przystrajana jest w szaty? Takie pytanie za 125 000 zł usłyszała uczestniczka programu "Milionerzy". Gracz zdecydował się przy nim na skorzystanie z pierwszego koła ratunkowego - telefon do przyjaciela, a następnie z koła - pół na pół. Sprawdzamy odpowiedź na pytanie, która praska figura przystrajana jest w różnorakie szaty.

Która praska figura od wieków przystrajana jest w różnorakie szaty? Odpowiedź z "Milionerów". Pytanie za 125 000 zł uczestniczce teleturnieju przysporzyło niemałych trudności. Prawidłową odpowiedź można znaleźć w tym artykule.

Która praska figura przystrajana jest w szaty? - pytanie z "Milionerów"

Pytanie za 125 000 zł, która praska figura przystrajana jest w szaty, uczestniczce teleturnieju sprawiło niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - Golem

B - Jezultko

C - Jan Hus

D - św. Wacław

Choć uczestniczka była już kiedyś w Czechach w Pradze, to nie miała żadnego skojarzenia. W związku z tym postanowiła skorzystać z pierwszego z trzech dostępnych kół ratunkowych - telefonu do przyjaciela. Zdecydowała się zadzwonić do taty Jarosława. Ten odrzucił odpowiedź Golem oraz Jan Hus. Gracz nadal jednak nie był pewien poprawnej odpowiedzi, dlatego skorzystał z kolejnego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały Jezulatko oraz Jan Hus. Uczestniczka zdecydowała się na zaznaczenie B, czyli Jezulatko.

Która praska figura przystrajana jest w różnorakie szaty? - "Milionerzy"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, która praska figura przystrajana jest w szaty, jest B, czyli Jezultko. Uczestniczka teleturnieju "Milionerzy" zaznaczyła zatem poprawną odpowiedź i pozostała w grze o milion.

Jezultko to figurka dzieciątka Jezus, a najstarsza zachowana szata pochodzi z XVIII wieku i jest darem - ponoć własnoręcznie wykonanym - przez cesarzową Marię Teresę - dodał prowadzący, Hubert Urbański.

Jakie słowa usunięto z ustawy o radiofonii i telewizji w 2002? "Milionerzy"

RadioZET.pl/JW