Zamknij

Która z komórek człowieka jest największa? Pytanie z Milionerów za 20 tys. zł

Paweł Żurek
08.08.2019 15:37
Która z komórek człowieka jest największa? Pytanie z Milionerów za 20 tys. zł
fot. player.pl/TVN/Milionerzy screen

Która z komórek człowieka jest największa? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 20 tysięcy złotych.

Która z komórek człowieka jest największa? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 20 tysięcy złotych.

Która z komórek człowieka jest największa? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to która z komórek ciała człowieka jest największa zajęła graczowi chwilę czasu. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Komórka skóry

B. Plemnik

C. Krwinka czerwona

D. Komórka jajowa

Uczestnik nie skorzystał z koła ratunkowego. Stwierdził, że największą komórką w ludzkim organizmie musi być komórka jajowa i zaznaczył odpowiedź D. 

MILIONERZY - Która z komórek człowieka jest największa? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów": która z komórek człowieka jest największa brzmi: komórka jajowa. Uczestnik odpowiedział prawidłowo i wygrał 20 tysięcy złotych.

Oocyt, czyli żeńska komórka jajowa, w porównaniu z innymi komórkami organizmu człowieka to prawdziwy gigant. Komórka jajowa ma około 0,12 mm średnicy, a więc jest czterokrotnie większa od komórki skóry i 20 razy większa od plemnika.

>> Co jest spoiwem w lutowaniu? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

>> Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

>> Kontratenor wśród tenorów..? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł

RadioZET.pl/PZ