Zamknij

Która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb... - MILIONERZY

Jolanta Waligóra
03.06.2020 10:33
Która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb... - MILIONERZY
fot. Bartosz Krupa/EAST NEWS

Która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb jednocyfrowych, a w rzędzie jedności liczbę większą od sześciu? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy" oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb jednocyfrowych, a w rzędzie jedności liczbę większą od sześciu? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie i jej wyjaśnienie zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb... - MILIONERZY

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb jednocyfrowych, a w rzędzie jedności liczbę większą od sześciu, wcale nie była oczywista dla uczestniczki programu TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - 98

B - 85

C - 77

D - 69

Uczestniczka początkowo skłaniała się ku odpowiedzi D, czyli 69. Po krótkim namyśle jednak zdecydowała się odrzucić ten wariant. Ostatecznie po przeanalizowaniu pozostałych odpowiedzi uczestniczka "Milionerów" zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi A, czyli 98.

Która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb jednocyfrowych... [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów",  która z poniższych ma w rzędzie dziesiątek największą z liczb jednocyfrowych, a w rzędzie jedności liczbę większą od sześciu, jest odpowiedź A, czyli 98. Oznacza to, że uczestniczka wybrała poprawny wariant, wygrała 2 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/JW