Zamknij

Która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub ciemnych polach? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

Paweł Żurek
05.08.2019 11:53
Która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub ciemnych polach? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł
fot. Milionerzy/player.pl/TVN screen

Która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub tylko po ciemnych polach? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 2 tysiące złotych.

Która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub tylko po ciemnych polach? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 2 tysiące złotych.

>> Noch ist Polen nich verloren, solange wir leben to pierwsze wersy Mazurka? Pytanie z Milionerów za 20 tys. zł

Która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub tylko po ciemnych polach? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" była dość trudna dla uczestnika teleturnieju. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Wieża

B. Pion

C. Goniec        

D. Król

Uczestnik Milionerów poprosił o podpowiedź od publiczności. 47 procent osób na widowni na pytanie o figurę szachową, która porusza się tylko po jasnych lub ciemnych polach odpowiedziałoby:  goniec (odp. C). Tę odpowiedź wybrał także gracz.

MILIONERZY - Która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub tylko po ciemnych polach? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to która z szachowych bierek porusza się tylko po jasnych lub tylko po ciemnych polach to goniec. Uczestnik teleturnieju odpowiedział prawidłowo i mógł grać o wyższe kwoty. 

Goniec zawsze operuje na polach tego samego koloru, więc często używa się rozróżnienia na gońce białopolowe i czarnopolowe. Porusza się wyłącznie po przekątnych pól, w dowolnym kierunku, o dowolną liczbę niezajętych pól, ale nie może przeskakiwać nad innymi bierkami.

RadioZET.pl/PZ