Zamknij

Które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? [MILIONERZY]

09.07.2020 14:52
Które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? Takie pytanie za 2000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć w czwartek, 9 lipca 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza.

Które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczka teleturnieju wybrała poprawny wariant, wygrała 2000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza, uczestniczce programu TVN sprawiła niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - Bogota

B - Rzym

C - Zakopane

D - Nowy Jork

Uczestniczka "Milionerów" od razu odrzuciła warianty B oraz D. Zaczęła zastanawiać się pomiędzy odpowiedziami A i C. Ostatecznie, po dłuższym namyśle, gracz zdecydował się skorzystać z pierwszego z trzech kół ratunkowych - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały A i C. Finalnie uczestniczka zaznaczyła wariant C, czyli Zakopane.

Gdzie w aucie znajdziesz przekładnię planetarną z kołem słonecznym i satelitami? [MILIONERZY]

Milionerzy - które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza, jest odpowiedź A, czyli Bogota. Oznacza to, że uczestniczka programu TVN wybrała błędny wariant, wygrała gwarantowane 1000 zł oraz odpadła z dalszej gry o milion.

Kolumbijska stolica leży w paśmie górskim, kordylierze wschodniej i na naprawdę imponującej wysokości ponad 2600 m - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl