Zamknij

Które z tych miast przecina Bosfor? Odpowiedź i pytanie [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
28.10.2019 09:49
Które z tych miast przecina Bosfor? Odpowiedź i pytanie MILIONERZY
fot. Youtube/Ricardo Alexandre Jorge Iun

Które z tych miast przecina Bosfor? Takie pytanie usłyszał jeden z uczestników popularnego programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w poniedziałek, 28 października 2019. Sprawdzamy, które z miast przecina Bosfor.

Które z tych miast przecina Bosfor? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z popularnego teleturnieju TVN oraz jej wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Które z tych miast przecina Bosfor? [MILIONERZY]

Pytanie na temat tego, które z tych miast przecina Bosfor, usłyszał jeden z uczestników popularnego programu TVN "Milionerzy". Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiają się następująco:

A - Ankarę

B - Stambuł

C - Ateny

D - Bukareszt

Odcinek "Milionerów" z udziałem uczestnika będzie można obejrzeć w poniedziałek, 28 października 2019 roku. Tradycyjnie najnowszy epizod teleturnieju TVN wyemitowany zostanie o godzinie 20:55. 

Bosfor - które z miast przecina? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na to, które z miast przecina Bosfor, jest odpowiedź B, czyli Stambuł.

Bosfor to cieśnina łączącą Morze Czarne z Morzem Marmara, położona między Półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą, oddziela Europę od Azji. Wraz z cieśniną Dardanele (na południu) łączy Morze Egejskie z Morzem Czarnym. Obie cieśniny stanowią szlak morski o znaczeniu międzynarodowym. 

W Stambule zbudowano trzy mosty łączące brzegi Bosforu: pierwszy – zwany Mostem Bosforskim (południowy, ukończony w 1973, długość 1074 m), drugi – Most Mehmeda Zdobywcy (północny, ukończony w 1988, długość 1090 m) oraz najnowszy trzeci most drogowo-kolejowy, wysunięty na północ od dwóch poprzednich, Most Yavuz Sultan Selim otwarty 26 sierpnia 2016. 29 października 2013 otwarto podwodny tunel kolejowy Marmaray łączący oba brzegi cieśniny.

RadioZET.pl/wikipedia.pl/JW