Zamknij

Któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
09.07.2019 11:58
Któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Któremu komunistycznemu satrapie królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? Takie pytanie za 125 000 zł usłyszał jeden z uczestników "Milionerów". Gracz zdecydował się przy nim na skorzystanie z koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Sprawdzamy, komu Elżbieta II nadała tytuł szlachecki.

Komu Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? "Milionerzy". Pytanie z programu za 125 000 zł sprawiło uczestnikowi teleturnieju niemały problem. Sprawdzamy poprawną odpowiedź i przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Komu Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? - "Milionerzy"

Pytanie za 125 000 zł, któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki, przysporzyło uczestnikowi programu "Milionerzy" spory kłopot. Gracz tradycyjnie do wyboru miał cztery warianty:

A - Józefowi Stalinowi

B - Mao Zedongowi

C - Kim Ir Senowi

D - Nicolae Ceausescu

Uczestnik teleturnieju od razu przyznał, że nie ma pojęcia, która z czterech proponowanych odpowiedzi jest prawidłowa. Początkowo odrzucił A, Józefa Stalina, tłumacząc, że chyba Elżbieta II za jego czasów nie była jeszcze królową Wielkiej Brytanii, jednak nadal nie był pewien odpowiedzi. W związku z tym zdecydował się na wykorzystanie trzeciego już koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość publiczności, bo aż 63%, zagłosowała za odpowiedzią D, Nicolae Ceausescu. 19% natomiast opowiedziało się za C, 12% za B, a 6% za A. Gracz zdecydował się zaufać publiczności i ostatecznie zaznaczył odpowiedź D.

Któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki, jest D, czyli Nicolae Ceausescu. Uczestnik teleturnieju prawidłowo odpowiedział na to zagadnienie i pozostał w grze o milion, a jego dalsze zmagania będzie można oglądać już w najbliższym odcinku w środę, 10 lipca.

Nicolae Ceaușescu to rumuński polityk i działacz komunistyczny. Sekretarz generalny Rumuńskiej Partii Komunistycznej w latach 1965–1989, przewodniczący Rady Państwa i prezydent Rumunii sprawujący władzę dyktatorską od 1967 do 1989. Został obalony i stracony w wyniku rewolucji w 1989. Dzięki kompleksowej współpracy z państwami zachodnimi, zdobył on wiele zachodnich odznaczeń państwowych, a w podzięce za współpracę z Wielką Brytanią, królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW