Zamknij

Który gruczoł wydziela insulinę? Milionerzy - pytanie za 1 tys. złotych

Karolina Piotrowska
02.06.2020 17:31
Który gruczoł wydziela insulinę? Milionerzy - pytanie za 1 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

Który gruczoł wydziela insulinę? Milionerzy i odpowiedź na pytanie oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 1 tys. złotych.

Który gruczoł wydziela insulinę? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać gwarantowany 1 tys. złotych.

Peszel to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 125 tys. złotych

Który gruczoł wydziela insulinę? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Który gruczoł wydziela insulinę?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. szyszynka

B. grasica

C. tarczyca

D. trzustka

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła skorzystać z jednego z nich: Pytanie do publiczności. Osoby na widowni jednoznacznie wskazały odpowiedź D., którą ostatecznie zaznaczyła również uczestniczka.

W zwierzyńcu niebieskim nie ma przedstawiciela...? Milionerzy - pytanie za 250 tys. złotych

MILIONERZY - Który gruczoł wydziela insulinę? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Który gruczoł wydziela insulinę?", to właśnie D. trzustka. Uczestniczka wygrała gwarantowany tysiąc złotych i mogła kontynuować grę.

Insulina to anaboliczny hormon peptydowy o działaniu ogólnoustrojowym odgrywający zasadniczą rolę w metabolizmie węglowodanów (także białek i tłuszczów). Insulina produkowana jest przez komórki beta (β) wysp trzustki. Najważniejszym bodźcem do wytwarzania insuliny jest poposiłkowe zwiększenie stężenia glukozy we krwi.

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych