Zamknij

Który instrument stroi muzyk? Pytanie i odpowiedź za milion zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
15.07.2019 13:20
Który instrument stroi muzyk? Pytanie i odpowiedź za milion zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Który instrument stroi muzyk? Pytanie za milion złotych sprawiło uczestnikowi programu "Milionerzy" nie lada zagwozdkę. Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w poniedziałek, 15 lipca. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie - który instrument stroi muzyk?

Który instrument stroi muzyk? "Milionerzy". Takie pytanie za milion złotych usłyszał jeden z uczestników teleturnieju. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie i sprawdzamy najważniejsze informacje.

Który instrument stroi muzyk? Pytanie za milion zł [MILIONERZY]

Pytanie za milion zł w "Milionerach", który instrument stroi muzyk, okazało się nie lada wyzwaniem dla uczestnika teleturnieju. Gracz tradycyjnie do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - tamburyn

B - kocioł

C - okarynę

D - czynele

Pierwszym skojarzeniem uczestnika na pytanie, który instrument stroi muzyk, była odpowiedź B, kocioł. Gracz jednak przyznał, że nie jest pewien, która z odpowiedzi jest poprawna, z wyjątkiem okaryny, którą odrzucił. W związku z tym uczestnik zdecydował się na skorzystanie z drugiego koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Nieznaczna większość, bo 44% osób, opowiedziało się za B. Niewiele mniej, bo 43%, zagłosowało na D, czyli czynele. Z kolei na tamburyn zagłosowało 9%, a na okarynę 4%. 

Uczestnik zdecydował się na użycie kolejnego i zarazem ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Gracz zadzwonił do taty, Tadeusza. Tata od razu odrzucił czynele, tłumacząc, że to talerze. Dodał, że jego zdaniem prawidłową odpowiedzią jest B, czyli kocioł. Gracz jednak zdecydował się zrezygnować z dalszej gry i odszedł z 500 000 zł.

Papabile - co to jest? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 125 000 zł

Który instrument stroi muzyk? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, który instrument stroi muzyk, jest B, czyli kocioł. 

Kotły to instrument perkusyjny z rodziny membranofonów. Składa się z błony zwanej membraną, rozpiętej ponad korpusem w kształcie misy, zwyczajowo wykonanym z miedzi. Muzyk grający na kotłach (czyli kotlista) wydobywa z nich dźwięk, uderzając w naciąg instrumentu odpowiednią pałką z wykończeniem filcowym. Inaczej niż w większości bębnów, instrumenty te wydają dźwięk o określonej wysokości - możliwe jest zatem strojenie kotłów

RadioZET.pl/JW