Zamknij

Który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień? [MILIONERZY]

21.07.2020 11:22
Który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień? Takie pytanie za 500 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć we wtorek, 21 lipca 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień.

Który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Błazen w kostiumie z rombów to - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 20 000 zł

Który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień, okazała się kłopotliwa dla uczestniczki programu TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - fuksja

B - sjena palona

C - lazur

D - malachitowy

Uczestniczka "Milionerów" od razu odrzuciła warianty A oraz B. Wahała się między odpowiedziami C i D. Po dłuższym namyśle gracz zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość osób, bo aż 86%, opowiedziała się za wariantem C, czyli lazur. 9% postawiło na odpowiedź D, 4% na A, a 1% na B. Ostatecznie uczestniczka programu TVN wybrała wariant C.

Milionerzy - który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień? 

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień, jest odpowiedź C, czyli lazur. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 500 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Błękitlazur to kolor o odcieniu pomiędzy niebieskim a cyjanem, odpowiadający barwie czystego nieba w słoneczny dzień.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl