Zamknij

Który kontynent zamieszkują hipopotamy? Pytanie z Milionerów za 5 tys. złotych

Karolina Piotrowska
30.04.2020 14:59
Który kontynent zamieszkują hipopotamy? Pytanie z Milionerów za 5 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA/East News

Który kontynent zamieszkują hipopotamy? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 5 tysięcy złotych.

Który kontynent zamieszkują hipopotamy? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 5 tysięcy złotych.

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [MILIONERZY]

Który kontynent zamieszkują hipopotamy? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Który kontynent zamieszkują hipopotamy?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Azję 

B. Amerykę Południową 

C. Afrykę

D. Australię

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe, jednak po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła, że na tym etapie gry nie będzie z nich jeszcze korzystać. Ostatecznie zaznaczyła odpowiedź C.

Pierwszym dniem XXI wieku był... - odpowiedź z Milionerów i pytanie za 250 tysięcy

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Który kontynent zamieszkują hipopotamy?

Liczba głosów:

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Który kontynent zamieszkują hipopotamy? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Który kontynent zamieszkują hipopotamy?", to C. Afrykę. Uczestniczka wygrała 5 tysięcy złotych i mogła kontynuować grę.

Hipopotam to rodzaj ssaka parzystokopytnego z rodziny hipopotamowatych (Hippopotamidae). Rodzaj obejmuje jeden współcześnie występujący gatunek występujący w Afryce.

W książce Saint-Exupery'ego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa... - Milionerzy

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Proteiny to inna nazwa...? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 2 tys. złotych

RadioZET.pl/KP