Zamknij

Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku w zamachu? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
16.07.2019 12:00
Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku w zamachu? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku? - pytanie za gwarantowane 40 000 zł przysporzyło uczestniczce programu "Milionerzy" niemały kłopot. Gracz zdecydował się nawet przy nim na skorzystanie z dwóch kół ratunkowych. Poniżej można znaleźć prawidłową odpowiedź na pytanie, który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku w zamachu.

Wszyscy ci prezydenci USA zginęli z rąk zamachowców w czasie kadencji. Który zginął w latach 60. XIX wieku? "Milionerzy". Takie pytanie za gwarantowane 40 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, który prezydent USA zginął w zamachu w latach 60. XIX wieku.

Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku? [MILIONERZY]

Pytanie za 40 000 zł, który prezydent USA zginął w zamachu w latach 60. XIX wieku, usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju. Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 16 lipca. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi:

A - James Garfield

B - John F. Kennedy

C - William McKinley

D - Abraham Lincoln

Uczestniczka od razu przyznała, że nie jest pewna poprawnej odpowiedzi. W związku z tym zdecydowała się skorzystać z drugiego już koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość, bo aż 47%, opowiedziało się za Abrahamem Lincolnem. 30% natomiast było zdania, że poprawną odpowiedzią jest John F. Kennedy, 16% William McKinley, a 7% głosowało na Jamesa Garfielda.

Macerat - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 75 000 zł z "Milionerów"

Mimo przewagi głosów uczestniczka "Milionerów" nie zdecydowała się odpowiedzieć na pytanie, który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku i skorzystała z kolejnego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Zadzwoniła do szwagra, Pawła. Rozmówca jednak od razu przyznał, że nie jest pewien odpowiedzi, chociaż pewnie stawiałby na Garfielda. Mimo wszystko uczestniczka programu zdecydowała się zaryzykować i zaznaczyła wariant D.

Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku w zamachu?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku, jest D, czyli Abraham Lincoln.

Abraham Lincoln był szesnastym prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wziął udział w wojnie Czarnego Jastrzębia. Zasiadał przez dwa lata jako przedstawiciel Partii Wigów w Izbie Reprezentantów. W 1860 roku z sukcesem ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trzy lata później ponownie został kandydatem partii na urząd prezydenta i został wybrany na drugą kadencję. Jego życie i prezydentura zakończyła się 15 kwietnia 1865 roku śmiercią w wyniku zamachu dokonanego przez Johna Wilkesa Bootha.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW