Zamknij

Który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi? Pytanie z "Milionerów"

30.07.2020 14:45
Który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi? Pytanie z "Milionerów"
fot. VIPHOTO/East Newsl

Który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, znajdziecie poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestnik programu TVN wybrał poprawny wariant odpowiedzi, wygrał gwarantowane 40 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi? Pytanie z Milionerów

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi, nie była oczywista dla uczestnika programu TVN. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - skrzypce

B - cymbały

C - bandżo 

D - lutnia

Uczestnik "Milionerów" od razu przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest prawidłowa. W związku z tym zdecydował się na skorzystanie z ostatniego już koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Zadzwonił do zięcia, Bartka. Ten stwierdził, że według niego prawidłową odpowiedzią jest lutnia, jednak nie jest pewien. Uczestnik "Milionerów" zdecydował się zawierzyć przyjacielowi oraz swojej intuicji i zaznaczył wariant D.

Milionerzy - który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", który z instrumentów strunowych użyczył nazwy gwiazdozbiorowi, jest odpowiedź D, lutnia. Oznacza to, że gracz wybrał poprawny wariant, wygrał gwarantowane 40 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Żyje dziko na terenie obu Ameryk i może zarazić nas trądem - MILIONERZY

Lutnia, nazywana też lirą, to konstelacja nieba letniego na półkuli północnej - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program "Milionerzy", Hubert Urbański.

RadioZET.pl