Zamknij

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
16.07.2019 12:23
Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Który z poetów był karmicielem wszy? Takie pytanie za 250 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek popularnego programu "Milionerzy". Pytanie to okazało się nie lada wyzwaniem dla gracza. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, który z poetów był karmicielem wszy.

Który z poetów był karmicielem wszy? "Milionerzy". Pytanie za 250 000 zł okazało się nie lada wyzwaniem dla uczestniczki teleturnieju. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, który z poetów był karmicielem wszy.

Który z poetów był karmicielem wszy? [MILIONERZY]

Pytanie za 250 000 zł z "Milionerów" brzmiało następująco: który z poetów był karmicielem wszy? Tradycyjnie uczestniczka programu do wyboru miała cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - Zbigniew Morsztyn

B - Cyprian Kamil Norwid

C - Zbigniew Herbert

D - Rafał Wojaczek

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że nie ma pojęcia, która z odpowiedzi mogłaby być prawidłowa. Do końca nie wiedziała także, jak rozumieć enigmatycznie sformułowane pytanie. Z uwagi na to, że uczestniczka nie miała już do dyspozycji żadnych kół ratunkowych, zdecydowała się nie ryzykować i postanowiła zrezygnować z dalszej gry o milion. Ze studia wyszła z czekiem na 125 000 zł.

Macerat - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 75 000 zł z "Milionerów"

Milionerzy - który z poetów był karmicielem wszy?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, który z poetów był karmicielem wszy, jest odpowiedź C, czyli Zbigniew Herbert.

W czasie II wojny światowej karmicielom wystawiano specjalne przepustki - byli chronieni. Wiele osób podczas okupacji skorzystało z ochrony instytutu badań nad tyfusem plamistym - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

Zbigniew Herbert ur. 29 października 1924 roku we Lwowie, zm. 28 lipca 1998 w Warszawie. To polski poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego "Pan Cogito", autor słuchowisk. Herbert pośmiertnie odznaczony został Orderem Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof.

Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku w zamachu? [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW