Zamknij

Który z premierów był pełnomocnikiem oskarżyciela w procesie zabójców Popiełuszki? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
10.12.2019 09:32
Który z premierów był pełnomocnikiem oskarżyciela w procesie zabójców Popiełuszki? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Który z przyszłych premierów III RP był pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego w procesie zabójców księdza Jerzego Popiełuszki? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Przysporzyło mu ono niemałych kłopotów. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, który z premierów był pełnomocnikiem oskarżyciela w procesie zabójców Popiełuszki.

Który z przyszłych premierów III RP był pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego w procesie zabójców księdza Jerzego Popiełuszki? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie oraz informacje na temat tego, jak poradził sobie gracz, można znaleźć w tym artykule.

Który z przyszłych premierów III RP był pełnomocnikiem - MILIONERZY

Odpowiedź na pytanie za 2 000 zł, który z premierów był pełnomocnikiem oskarżyciela w procesie zabójców Popiełuszki, dla uczestnika teleturnieju "Milionerzy" nie była oczywista i przysporzyła mu niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty:

A - Jarosław Kaczyński

B - Tadeusz Mazowiecki

C - Jan Olszewski

D - Hanna Suchocka

Pierwszym skojarzeniem uczestnika programu "Milionerzy" był Jan Olszewski, jednak nie był pewien, czy ta odpowiedź jest aby na pewno poprawna. W związku z tym zdecydował się skorzystać z drugiego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Zadzwonił do Pawła. Kolega powiedział mu, że choć nie jest pewien, to wydaje mu się, że chodzi tu o Jana Olszewskiego. Uczestnik teleturnieju ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi C, czyli Jan Olszewski.

Który z premierów był pełnomocnikiem oskarżyciela w procesie zabójców Popiełuszki?

Poprawną odpowiedzią na pytanie, który z premierów był pełnomocnikiem oskarżyciela w procesie zabójców Popiełuszki, jest odpowiedź C, czyli Jan Olszewski. Oznacza to, że uczestnik "Milionerów" zaznaczył poprawny wariant i pozostał w dalszej grze o milion.

Ethan Chandler na co dzień jest? Pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]

Przyszły premier Jan Olszewski w okresie PRL był czynnym zawodowo adwokatem, biorącym udział w procesach politycznych, po stronie opozycji demokratycznej - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

Jan Olszewski z upoważnienia prymasa Józefa Glempa i rodziny księdza Jerzego Popiełuszki w 1984 i 1985 roku występował jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego w procesie jego zabójców. W mowie oskarżycielskiej, transmitowanej wówczas przez radio, przedstawił swoją wersję wydarzeń, dowodząc, że morderstwo związanego z "Solidarnością" duchownego miało być polityczną prowokacją, której celem było rozpętanie w kraju zamieszek.

RadioZET.pl/JW