Zamknij

Który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
10.12.2019 09:27
Który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"
fot. Player.pl

Który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie 10 grudnia roku. Poniżej można znaleźć prawidłową odpowiedź na pytanie, który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy.

Który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak poradziła sobie uczestniczka teleturnieju.

Który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? - Milionerzy

Pytanie za 2 000 zł, który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy, uczestniczce programu "Milionerzy" przysporzyło niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty, które brzmiały następująco:

A - d

B - f

C - h

D - g

Uczestniczka początkowo przyznała, że nigdy nie grała na żadnym instrumencie, w związku z czym nie ma pojęcia, która z odpowiedzi jest poprawna. Po chwili namysłu zdecydowała się na skorzystanie z pierwszego koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Większość, bo 41%, zagłosowało za odpowiedzią A, czyli d. 31% osób opowiedziało się za odpowiedzią D, 22% za C, a 6% za B. Mimo nieznacznej przewagi głosów, uczestniczka "Milionerów" zdecydowała się zawierzyć publiczności i zaznaczyła A.

Milionerzy - który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? 

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy, jest odpowiedź A, czyli d. Uczestniczka programu "Milionerzy" zaznaczyła zatem poprawną odpowiedź i pozostała w dalszej grze o milion.

W jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale jako pielęgniarka? [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?". Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW