Zamknij

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [MILIONERZY]

Karolina Piotrowska
21.04.2020 16:37
Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 5 tysięcy złotych.

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 5 tysięcy złotych.

Monarchizm to... - odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" nie była od razu oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Francis Ford Coppola

B. Aleksander Ford

C. Harrison Ford 

D. John Ford

Uczestnik nadal miał do wykorzystania 2 koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił skorzystać z jednego z nich - Pół na pół. Do wyboru pozostały mu odpowiedzi B. i C. Ostatecznie gracz postanowił wykorzystać również ostatnie koło ratunkowe, czyli Telefon do przyjaciela. Po rozmowie uczestnik wybrał odpowiedź B.

Pierwszym dniem XXI wieku był... - odpowiedź z Milionerów i pytanie za 250 tysięcy

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?

Liczba głosów:

Jakie zwierzę wysłali Francuzi w kosmos? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 40 000 zł

MILIONERZY - który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""tylko jeden jako papież nosił imię...?", to właśnie B. Aleksander Ford. Uczestnik wygrał 5 tysięcy złotych i mógł kontynuować grę.

Aleksander Ford to polski reżyser filmowy i scenarzysta. Urodził się 24 listopada 1908 roku w Kijowie, zmarł 4 kwietnia 1980 roku w Naples (Floryda, Stany Zjednoczone). W latach 1945-1947 był dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski. W latach 1948–1968 był wykładowcą w łódzkiej Szkole Filmowej - jego uczniami byli m.in. Andrzej Wajda i Roman Polański. W latach 1954-1956 był dziekanem Wydziału Reżyserii tej uczelni.

Mogadiszuanka to mieszkanka... - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 40 tys. złotych

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Proteiny to inna nazwa...? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 2 tys. złotych

RadioZET.pl/KP