Zamknij

Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet? [MILIONERZY]

Karolina Piotrowska
11.07.2019 14:11
Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet? [MILIONERZY]
fot. screen / player.pl

Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie i więcej informacji możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się ostatecznie odpowiedzieć poprawnie na pytanie i ile pieniędzy wygrał.

Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i wyjaśnienie, ile zębów ma dorosły człowiek.

Zbyszek ukończył 15 lat i może być sądzony... - MILIONERZY: pytanie za pół miliona złotych

Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet?", nie była od razu oczywista dla uczestnika. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. siekaczy 

B. kłów 

C. przedtrzonowców 

D. trzonowców

Na początku gracz miał wątpliwości, która z tych odpowiedzi może być poprawna. Od razu odrzucił wariant B., czyli kłów, a ostatecznie wahał się między odpowiedziami A. siekaczy i D. trzonowców. Finalnie wybrał on ostatnią odpowiedź. Nie skorzystał z żadnego koła ratunkowego.

MILIONERZY - Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Których zębów mamy najwięcej, jeśli jesteśmy dorośli i mamy wciąż komplet?", to D., czyli trzonowców. Dzięki zaznaczeniu poprawnej odpowiedzi, uczestnik wygrał gwarantowane 40 tysięcy złotych i będzie kontynuował grę w kolejnym odcinku programu.

Ile zębów ma dorosły człowiek? Jeśli cieszy się pełnym uzębieniem, ma 32 zęby. Zęby dzielą się na: 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 zębów trzonowych.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP