Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

08.08.2019 13:15

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 tysięcy złotych.

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł fot. player.pl/TVN/Milionerzy

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 40 tysięcy złotych.

>> Co jest spoiwem w lutowaniu? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Aborygeni

B. Polinezyjczycy

C. Maorysi

D. Hawajczycy

Uczestnik pomimo wątpliwości zdecydował się i zaznaczył odpowiedź D. Jednak na oficjalne ogłoszenie tego czy była ona prawidłowa musieliśmy poczekać aż do kontynuacji programu po przerwie reklamowej. 

MILIONERZY - Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to, którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli, brzmi Hawajczycy. Właśnie taką opcję zaznaczył uczestnik, dzięki czemu mógł się cieszyć z wygranej. 

Zgodnie z legendą Cook został zjedzony przez Hawajczyków. Jednak część ciała, ze względu na szacunek, jakim kapitan cieszył się u wyspiarzy, została zachowana przez starszyznę i króla, a później zwrócona Brytyjczykom, którzy dokonali oficjalnego pochówku na morzu.

RadioZET.pl/PZ

Oceń