Zamknij

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Paweł Żurek
08.08.2019 13:15
Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Pytanie z Milionerów za 125 tys. zł
fot. player.pl/TVN/Milionerzy

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 tysięcy złotych.

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 40 tysięcy złotych.

>> Co jest spoiwem w lutowaniu? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Aborygeni

B. Polinezyjczycy

C. Maorysi

D. Hawajczycy

Uczestnik pomimo wątpliwości zdecydował się i zaznaczył odpowiedź D. Jednak na oficjalne ogłoszenie tego czy była ona prawidłowa musieliśmy poczekać aż do kontynuacji programu po przerwie reklamowej. 

MILIONERZY - Którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to, którzy ze rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli, brzmi Hawajczycy. Właśnie taką opcję zaznaczył uczestnik, dzięki czemu mógł się cieszyć z wygranej. 

Zgodnie z legendą Cook został zjedzony przez Hawajczyków. Jednak część ciała, ze względu na szacunek, jakim kapitan cieszył się u wyspiarzy, została zachowana przez starszyznę i króla, a później zwrócona Brytyjczykom, którzy dokonali oficjalnego pochówku na morzu.

RadioZET.pl/PZ