Zamknij

Kurier - premiera, obsada, zwiastun, piosenka. O czym jest nowy film Władysława Pasikowskiego?

Paweł Żurek
15.03.2019 15:30
Kurier: obsada, premiera, zwiastun
fot. screen youtube

Zwiastun filmu Kurier jest już dostępny w sieci. Nowa produkcja Władysława Pasikowskiego, reżysera „Jacka Strona” i Pitbull. Ostatni Pies” opowiada o historii Jana Nowaka-Jeziorańskiego, kuriera Armii Krajowej, który w czasie II wojny światowej podjął się wykonania wielu ekstremalnie niebezpiecznych misji. Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące filmu: datę premiery, obsadę i zwiastun.

Kurier: kiedy premiera filmu Władysława Pasikowskiego? Obsada filmu Kurier: kto gra? Kiedy zwiastun Kuriera? Podajemy najbardziej potrzebne informacje o nowym filmie o Janie Nowaku Jeziorańskim.

Kurier: zwiastun

Zwiastun do Kuriera jest już do obejrzenia w Internecie. Trailer można obejrzeć poniżej:

Kurier - data premiery i obsada filmu

Kiedy film "Kurier" wchodzi do kin? Dokładna data premiery filmu "Kurier" to 15 marca.

Obsada filmu Kurier nie jest już tajemnicą. W roli Jana Nowaka-Jeziorańskiego obejrzymy aktora znanego chociażby z serialu Belfer – Philippe’a Tłokińskiego. Oprócz niego, do obsady filmu Kurier dołączyli też: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Wojciech Zieliński, Grzegorz Małecki, Jan Frycz oraz Agnieszka Suchora i Patrycja Volny

Przeczytaj też: Władysław Pasikowski pisze scenariusz „Psów 3”?

O czym jest film Kurier?

Kurier Władysława Pasikowskiego opowiada o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego, żołnierza AK i kuriera, który informował zagraniczne rządy o losach Polski w trakcie II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

>> Oscary 2019: „Zimna wojna” nominowana w trzech kategoriach. Pawlikowski powalczy o Oscara, Kulig poza konkursem

Kurier: piosenka do filmu

Piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego "Kurier" nagrał Krzysztof Zalewski. Utwór zatytułowany Kurier jest już dostępny w internecie

— Miałem wielką przyjemność i zaszczyt zrobić piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Pokolenia Polaków czytały z wypiekami na twarzy „Kuriera z Warszawy” — powiedział autor piosenki do "Kuriera" Krzysztof Zalewski.

Zobacz także

radioZET.pl/filmweb.pl/PZ