Kwiecień 2020 - DNI WOLNE: kiedy wolne od szkoły i pracy? [KALENDARZ]

26.03.2020 09:13

Dni wolne w kwietniu 2020 od pracy i szkoły to informacje, których wraz z początkiem nowego miesiąca poszukują nie tylko osoby pracujące, które zastanawiają się, kiedy wypadają dni ustawowo wolne, ale i uczniowie, którzy nie wiedzą dokładnie, od kiedy i do kiedy trwa świąteczna przerwa o zajęć lekcyjnych. Szczegółowe informacje o dniach wolnych w kwietniu 2020, można znaleźć poniżej.

Kwiecień 2020 - DNI WOLNE: kiedy wolne od szkoły i pracy? [KALENDARZ] fot. SHUTTERSTOCK

Kwiecień 2020 - dni wolne od pracy i szkoły: KALENDARZ. Kiedy wolne w kwietniu? Kiedy wypadają dni ustawowo wolne od pracy? Od kiedy i do kiedy trwa świąteczna przerwa od zajęć lekcyjnych? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania oraz przedstawiamy szczegółowe informacje o dniach wolnych w kwietniu 2020.

Kwiecień 2020 - dni wolne od pracy: kiedy wypadają? 

Informacji na temat tego, kiedy dni wolne od pracy w kwietniu 2020, szuka wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy i nie tylko. Na początku warto tutaj wspomnieć, że dni wolnych w kwietniu 2020 nie jest wiele - dzień ustawo wolny wypadnie tylko dwa razy - w Wielką Niedzielę, czyli 12 kwietnia oraz w Lany Poniedziałek, inaczej Poniedziałek Wielkanocny lub Śmigus Dyngus 13 kwietnia.

Czy Wielkanoc 2020 będzie przełożona przez koronawirusa i odbędzie się w innym terminie?

Przypomnijmy, że Wielkanoc w 2020 roku wypada dokładnie 12 kwietnia. Naturalnie będzie to niedziela. Wielkanoc tradycyjnie poprzedzą inne święta, tj. Wielki Czwartek, który przypada 9 kwietnia, Wielki Piątek (10 kwietnia) oraz Wielka Sobota (11 kwietnia). Z kolei dzień po Wielkiej Niedzieli, czyli 13 kwietnia, wypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli tzw. Lany Poniedziałek lub Śmigus-Dyngus. 

Wielkanoc 2020 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne? [DATA]

Dni wolne w kwietniu 2020 od szkoły - kiedy wielkanocna przerwa świąteczna?

Inaczej sytuacja przedstawia się wśród uczniów, którzy mają znacznie więcej dni wolnych w kwietniu 2020 od szkoły. Wielkanocna przerwa świąteczna rozpocznie się 9 kwietnia, kiedy to wypada Wielki Czwartek. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie będą odbywać się także 10 kwietnia (Wielki Piątek), 11 i 12 kwietnia (Wielka Sobota i Wielkanoc), 13 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny, tzw. Lany Poniedziałek) oraz 14 kwietnia (wtorek). 

Oznacza to, że uczniowie ostatni dzień, przed rozpoczęciem wiosennej przerwy świątecznej 2020, będą mieć lekcję w środę 8 kwietnia. Do szkół natomiast powrócą w środę 15 kwietnia. 

Wielkanocna przerwa świąteczna od szkoły 2020 potrwa łącznie sześć dni.  

kwi

Przypomnijmy, że z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie, wszystkie szkoły w naszym kraju zostały zamknięte. Początkowo szkoły miały być nieczynne przez okres dwóch tygodni. Oznaczało to, że uczniowie mieli wrócić na zajęcia jeszcze w środę, 25 marca. 

Koronawirus - SZKOŁA: do kiedy szkoły są zamknięte i nie będę odbywać się lekcje? [DATA]

W piątek 20 marca natomiast podczas specjalnej konferencji premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował, że została podjęta decyzja, że lekcje w szkołach nie będą odbywać się aż do Wielkanocy. Uczniowie zatem - jeśli nic się nie zmieni - powrócą do szkół dopiero w środę, 15 marca. Obecnie odbywają się lekcje zdalne dla uczniów.

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi