Teraz gramy

Lany Poniedziałek 2018: sklepy - godziny otwarcia sklepów 2.04.

30.03.2018 11:41
xxx zet

Lany Poniedziałek 2018: sklepy - godziny otwarcia sklepów 2.04. Na to pytanie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, szuka odpowiedzi coraz więcej osób. Czy sklepy będą czynne 2 kwietnia? Sprawdzamy, gdzie zrobimy zakupy w Wielki Poniedziałek.

Lany Poniedziałek 2018: sklepy - godziny otwarcia sklepów 2.04. fot. PIXABAY

Lany Poniedziałek 2018, czyli Drugi Dzień Świąt, przypada na jeden dzień po Wielkanocy, a dokładniej 2 kwietnia. Sprawdzamy, gdzie zrobimy zakupy w Wielki Poniedziałek.

» Lany Poniedziałek 2018: kiedy jest Śmigus Dyngus? [DATA, ZWYCZAJE] «

Lany Poniedziałek 2018: sklepy - godziny otwarcia sklepów 2.04.

W związku ze zbliżającym się okresem wielkanocnym wiele osób zastanawia się, czy sklepy w Lany Poniedziałek 2018 będą otwarte. Takie pytania pojawiają się także z uwagi na wejście w życie ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Przypominamy, że wspomniana ustawa obowiązuje od początku marca i według niej w każdym miesiącu sklepy będą czynne przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Z kolei w 2019 roku obiekty handlowe mają być czynne w jedną niedzielę w miesiącu, a w 2020 roku wprowadzony ma być całkowity zakaz handlu w niedzielę. Wyjątkiem będzie jedynie siedem w całym roku.

Dla wszystkich osób, które planują zakupy w Lany Poniedziałek 2018, mamy złą wiadomość. W ten dzień, z uwagi na Święta Wielkanocne, wszystkie sklepy będą zamknięte. W Wielki Poniedziałek otwarte mogą być jedynie takie obiekty handlowe, za których ladą stanie sam właściciel. Dlatego na większe zakupy warto się udać odpowiednio wcześniej.

» Wielkanoc 2018 - zmiany komunikacyjne od 24.03. do 03.04. [WARSZAWA] «

» Życzenia Wielkanocne 2018: oficjalne, religijne, śmieszne wierszyki SMS «

Sklepy otwarte w Święta Wielkanocne 2018: gdzie zrobimy zakupy?

W związku z zamknięciem sklepów w Lany Poniedziałek 2018 warto na zakupy wybrać się wcześniej. W Wielki Piątek 2018 sklepy będą czynne, a ich godziny otwarcia nie ulegną zmianie. Z kolei w Wielką Sobotę sklepy będą czynne jedynie do określonej godziny. Zdecydowana większość supermarketów będzie otwarta do godziny 13:00. W związku z tym na zakupy w Wielką Sobotę lepiej pójść rano. Natomiast 1 kwietnia, w Wielkanoc 2018, podobnie jak w przypadku Lanego Poniedziałku, otwarte będą mogły być jedynie takie sklepy, za których ladą stanie sam właściciel. Czynne będą prawdopodobnie także stacje benzynowe, które otwarte są niezależnie od Świąt.

» 3 kwietnia: wolne czy do szkoły - kiedy kończy się przerwa od zajęć? «

RadioZET.pl/JW

Oceń