Zamknij

Lany Poniedziałek 2019: sklepy. Godziny otwarcia sklepów 22.04.

Paweł Żurek
19.04.2019 12:22
Lany Poniedziałek 2019: sklepy. Godziny otwarcia sklepów 22.04.
fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER/EASTNEWS

Lany Poniedziałek 2019: czy będą otwarte w sklepy? Jeśli tak, w jakich godzinach? Godzin otwarcia sklepów w Lany Poniedziałek, czyli 22.04 szuka wiele osób, którym wyczerpały się domowe zapasy po świętach. Z tego artykułu dowiecie się gdzie zrobimy zakupy w Wielki Poniedziałek.

Lany Poniedziałek 2019, to tzw. Drugi Dzień Świąt, czyli Poniedziałek Wielkanocny. Występuje on zawsze jeden dzień po niedzieli, gdy obchodzimy święto  Wielkiej Nocy. W 2019 Lany  poniedziałek będzie 22 kwietnia. Sprawdzamy, gdzie tego dnia zrobimy zakupy.

>>  Lany Poniedziałek 2019 - kiedy jest Śmigus Dyngus i jakie zwyczaje się z nim wiążą? [DATA]

Lany Poniedziałek 2019: sklepy. Jakie są godziny otwarcia sklepów 22.04?

Im bliżej świąt, tym więcej osób zastanawia się, czy sklepy w Lany Poniedziałek 2018 będą otwarte. Wszyscy, którzy nie zrobili wystarczająco dużych zakupów na święta w Poniedziałek Wielkanocny będą się musieli sporo natrudzić - w ten dzień wszystkie sklepy będą zamknięte. Wyjątkiem są te lokale, w których za ladą stanie sam właściciel, czyli np. "spożywczaki", lub małe sklepiki wielobranżowe.

>>  Wielkanocne przepisy dietetyczne - łatwe i szybkie PRZEPISY fit na Wielkanoc

>>  Wielkanoc 2019 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne?

Sklepy otwarte w Święta Wielkanocne 2019: gdzie można zrobić zakupy?

W związku z zamknięciem sklepów w Lany Poniedziałek 2019 dobrze jest wcześniej zaplanować sobie termin zrobienia zakupów. W  Wielki Piątek 2018  sklepy są otwarte tak jak w dni powszednie. Jednak w Wielką Sobotę sklepy będą czynne jedynie do pewnej godziny: np. supermarkety zostaną zamknięte o 13-14. To oznacza, że jeżeli chcemy zrobić świąteczne zakupy w Wielką Sobotę, lepiej wybrać się na nie wcześnie rano. 

Msza w Poniedziałek Wielkanocny - czy jest obowiązkowa i ile trwa msza w Lany Poniedziałek?

W  Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będą otwarte jedynie te sklepy, w których za ladą stanie ich właściciel. Niezależnie od świąt zakupy będzie można zrobić także na stacjach benzynowych.

>>  Triduum Paschalne 2019 - co to jest, kiedy się zaczyna i kończy i ile trwa?

RadioZET.pl/PZ