Zamknij

Lato 2018: pogoda na wakacje - morze, Zakopane, Mazury. Będzie ciepło?

Redakcja
14.06.2018 15:49
Lato 2018: pogoda na wakacje - morze, Zakopane, Mazury. Będzie ciepło?
fot. PIXABAY

Prognoza pogody na lato 2018 - w których częściach Polski będzie najcieplej, a gdzie można spodziewać się burz i opadów deszczu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chcą zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na wakacje 2018. Morze, Mazury czy Zakopane? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać!

Lato 2018 to ulubiona pora roku wielu Polaków. Wraz z jej początkiem dużo osób decyduje się na mniejsze i większe wypady za miasto, zorganizowanie letniego grilla, czy też opalanie i odpoczynek w domowych zaciszu. Zanim jednak zaplanujemy wakacyjny wyjazd, warto odpowiednio wcześniej sprawdzić pogodę na lato 2018 w Polsce. Dzięki temu zyskamy pewność, że podczas naszego wypadu nie zaskoczą nas opady deszczu i burze.

» Wianki nad Wisłą 2018: Warszawa - kiedy i kto wystąpi? [KONCERTY] «

Lato 2018: pogoda w Polsce. Czy będzie ciepło?

Pogoda w lato 2018 w Polsce ma być bardzo zmienna. Według synoptyków będą nas czekać ciepłe i pogodne wakacje. Wysokie temperatury, z którymi spotkaliśmy się w czerwcu, mogą się utrzymać nawet do końca sierpnia. Niestety taka sielanka nie będzie trwała przez całe dwa miesiące. Lato 2018 upłynie także pod znakiem opadów deszczu i burz. Meteorolodzy zapowiadają, że może padać grad, a lokalnie mogą pojawić się nawet tornada. Co ciekawe, burzowa pogoda w wakacje zapowiedziana jest nie tylko w Polsce, ale i w Wiedniu, Wilnie, Rzymie i Pradze.

Jedno jest pewne - pogoda na lato 2018 będzie zmienna i jeszcze nie raz nas zaskoczy! Warto także pamiętać o tym, że pogoda na wakacje 2018, ze względu na odległy termin do omawianych dni, może jeszcze ulec zmianie. Jeśli tylko pojawią się nowsze dane, opublikujemy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

» Kiedy przestanie padać deszcz latem w 2018 roku? [PROGNOZA POGODY]

Wakacje 2018: pogoda długoterminowa - morze, Zakopane, Mazury. Jakie będzie lato?

Pogoda na lato 2018 nad morzem w lipcu będzie zmienna. Na początku miesiąca synoptycy, w miastach zlokalizowanych na wybrzeżu zachodnim, przewidują kilkudniowe opady. Później jednak ma pojawić się dużo słońca. Załamie pogody przewidziane jest na około 22 lipca. Po tym terminie plażowicze będą mogli spodziewać się ochłodzenia i opadów deszczu. Temperatura oscylować będzie w granicach od 18 do 26 stopni Celsjusza. Z kolei pogoda na lato 2018 nad morzem na wybrzeżu środkowym w ciągu pierwszych kilku dni minie pod znakiem opadów deszczu, które ustąpią dopiero 12 lipca. Najpogodniej będzie w trzecim tygodniu miesiąca. W ostatnie dni lipca będzie można spodziewać się nie tylko ulew, ale i burz z piorunami. Podobna sytuacja ma pojawić się we wschodniej części wybrzeża bałtyckiego.

Innym, równie obleganym kierunkiem w wakacje, jest Zakopane. Pogoda w lato 2018 w górach, podobnie jak w innych rejonach Polski, ma być bardzo zmienna. Będzie ciepło i słonecznie, jednak turyści, oprócz nakryć głowy chroniących przed słońcem, powinni także zaopatrzyć się w parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe. Podobnie jak w innych częściach Polski, będzie można spodziewać się opadów deszczu i burz z piorunami. 

» Gdzie jest burza i deszcze w Polsce? Prognoza pogody na najbliższe dni

Z kolei synoptycy przewidują, że pogoda na lato 2018 na Mazurach ma dopisywać. W tej części Polski ma być najładniej. Temperatury mają oscylować w granicach od 25 do 31 stopni Celsjusza. Burze w tym regionie mają pojawić się jedynie na początku lipca.

Jak już jednak wspominaliśmy powyżej, pogoda na wakacje 2018 w Polsce może się jeszcze zmienić. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

RadioZET.pl/JW