Zamknij

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Karolina Piotrowska
17.07.2019 14:24
Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł
fot. screen / player.pl

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 250 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli co to jest kolaudacja. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 250 tysięcy złotych.

Na którym kontynencie leży najmniej państw? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...?" nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. oracja w duecie 

B. chwalba w kole 

C. zachwyt krytyka nad filmem 

D. komisyjny odbiór budowy

Uczestnik nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Ostatecznie po przeanalizowaniu każdego wariantu zaufał on swojej intuicji i zaznaczył odpowiedź C., czyli zachwyt krytyka nad filmem.

MILIONERZY - Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...?", to D., czyli komisyjny odbiór budowy. Niestety, uczestnik odpowiedział błędnie. Wygrał gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Kolaudacja (łac. collaudatio „pochwała” od collaudare „wspólnie chwalić”; col- od com- „współ-”; laudare „chwalić”, „sławić”) to komisyjny odbiór filmu, słuchowiska lub widowiska telewizyjnego połączony z dyskusją na temat jego wartości i ideowego oddziaływania.

Kolaudacją nazywane jest także komisyjne sprawdzenie zgodności wykonanych robót budowlanych z planem i kosztorysem.

Który z wymienionych jest rodakiem Cristiano Ronaldo? [MILIONERZY - PYTANIE, ODPOWIEDŹ]

RadioZET.pl/KP