Zamknij

Leśnicy napotkali rozbudzonego niedźwiedzia w Bieszczadach. Wideo z „Grzesiem” to nowy polski viral [WIDEO]

Redakcja
16.01.2019 15:36
Leśnicy napotkali rozbudzonego niedźwiedzia w Bieszczadach. Wideo z „Grzesiem” to nowy polski viral [WIDEO]
fot. Facebook

Zimowy sen marzy się niejednemu z was? Niedźwiedź Grześ akurat się z niego rozbudził. W bieszczadzkich lasach napotkali go leśnicy z Bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród. Opublikowane przez nich na Facebooku wideo to nowy polski viral! Zobaczcie sami.

„Grzesiu, czemu ty nie śpisz?”

Dwa filmiki autorstwa leśnika Kazimierza Nóżki z Bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród to nowy polski viral. Jedno z nich ma już 1,8 tys. wyświetleń na fanpage'u nadleśnictwa na Facebooku. Rozbudzony niedźwiedź Grześ najwidoczniej udał się na krótki spacer po zaśnieżonej okolicy.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Leśnicy napotkali rozbudzonego niedźwiedzia Grzesia

Stosownie do sytuacji leśnik pytał na wideo niedźwiedzia, czemu ten nie kontynuuje zwyczajowego dla swojego gatunku zimowego snu. Niedźwiedziom brunatnym taki sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Nieznaczne obniżenie temperatury ciała, do jakiego dochodzi w jego trakcie, prowadzi także do drastycznego spadku tempa ich metabolizmu. Dzięki temu, kiedy misie budzą się już po długiej i mroźnej zimie, nie doświadczają ubytku masy ciała, w tym przede wszystkim mięśni i kości. To z kolei owocuje w pełni sprawnymi funkcjami życiowymi, które normalnie po tak długim okresie hibernacji musiałyby być upośledzone. 

Leśnik jeszcze kilka razy wołał za niedźwiadkiem, który najwidoczniej postanowił jeszcze chwilę pokosztować zimowych przyjemności, zanim zapadnie w głęboki sen. Miś się nawet w końcu odwrócił – polecamy zobaczyć samemu! Trudno się nie uśmiechnąć.

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także